Ruch Narodowy

15 tysięcy osób na szczecińskim Marszu dla Życia

Ponad 15 tysięcy osób wzięło udział we wczorajszym Marszu dla Życia, który odbył się w Szczecinie. Tegorocznym hasłem manifestacji było „Nie siedź cicho!”.

Obrońcy życia i tradycyjnej rodziny przemaszerowali ze szczecińskich Jasnych Błoń, pod oknem życia i udali się al. Wojska Polskiego i dalej ul. Wyszyńskiego do katedry. Tam odbyła się Msza Święta którą koncelebrował metropolita szczecińsko-kamieński abp. Andrzej Dzięga. Pod katedrą wypuszczono również dziesiątki baloników, symbolizujących modlitwę. Organizatorzy marszu podkreślali, że obecnie należy bronić życia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, bowiem jest ono ciągle deprecjonowane, zaś obrońcy życia muszą nie tylko się tak deklarować ale również być zaangażowanym w jego obronę.
Uczestnicy marszu mieli ze sobą baloniki, dziesiątki kolorowych flag oraz transparenty. Na czele pochodu szła młodzież grająca na bębnach i gitarach. Wśród haseł pojawiły się m.in. „My jesteśmy armią, która broni życia”, „Marsz dla Życia, nie bądź cicho. Wszyscy ludzie głośno krzyczą”, „Życie to dar każdy jego wart” czy „Bronić życia chcemy, bo je szanujemy.” Na zaproszenie organizatorów czyli Civitas Christiana przyjechali również obrońcy życia z Czech, Norwegii i Słowacji.
MM