Ruch Narodowy

Antywęgierski działacz żydowski uciekł do Izraela

Znany działacz żydowski i tropiciel węgierskiego „faszyzmu” Dániel Péter, postanowił opuścić Węgry i wraz z rodziną zamieszkać w Izraelu. O akcjach Pétera, okazującego zwierzęcą nienawiść do wszystkiego co węgierskie, kilka razy usłyszały całe Węgry.
Żydowski aktywista już na jesieni zapowiadał, że w związku z „antysemickimi” atakami na jego osobę, najprawdopodobniej będzie chciał wyjechać do Izraela i rozpoczął poszukiwanie pracy w izraelskiej armii. W zeszłym tygodniu media poinformowały, że Péter wraz z rodziną przeniósł się do Tel Awiwu. Na swoim profilu na Facebooku poinformował, że wyprowadza się z Węgier, bo nie uznaje legalności obecnych władz kraju, które jego zdaniem niszczą demokrację i pozwalają na rozwój skrajnie prawicowym ruchom politycznym.
Przeciwko Péterowi toczą się postępowania sądowe, wytoczone m.in. przez Márię Wittner, posłankę centroprawicowego Fideszu i legendę Powstania Węgierskiego z 1956 roku. Żydowski szowinista wielokrotnie obrażał bowiem węgierskie symbole i historie kraju, poprzez publiczne darcie Konstytucji czy oblanie farbą pomnika regenta Miklosa Horthy’ego.
Źródła: Szent Korona Radio / HungarianAmbiance.com
MM