Ruch Narodowy

Che Guevara patronem sali wykładowej


Komunistyczny rewolucjonista Ernesto Guevara ps. „Che” został jakiś czas temu patronem jednej z sal wykładowych w krakowskim Instytucie Kształcenia Iberoamerykańskiego „El Abanico”.
Sale są tam poświęcone znanym postaciom pochodzącym z Ameryki Pd. Obok „Che” Guevary wyróżnieni w ten sposób zostali m.in. Gabriel Marquez i Frida Kahlo.
W tworzeniu galerii postaci uczestniczyli ludzie wykształceni, z dyplomami historii i filologii hiszpańskiej. Ich celem miało być pokazanie osób związanych z regionem, które odcisnęły piętno na kulturze latynoamerykańskiej i są powszechnie znane.
Stowarzyszenie KoLiber wzywa do bojkotu instytutu. Postulat usunięcia „Che” z sali został jednak odrzucony.
Źródło: radiownet.pl
HK

  • marek

    Oczywiście że jest. może nie celowo, ale bezwiednie. Dzieje sie tak dlatego że komunizm nie został defintywnie osądzony a komuniści ukarani. Zresztą co tu dużo mówić. Niby konstytucja RP zabrania propagowania treści i systemów totalitarnych a Komunistyczna Partia Polski dziala legalnie i w swietle prawa. Została oficjalnie zarejestrowana i ma swą głowna siedzibę w Dąbrowie Górniczej. Oczywiście mają swoja oficjalna strone internetową i na stronie głównej widnieją zbrodnicze komunistyczne symbole – gwiazda i sierp i młot. I co tu dużo mówić. To jest skandal i policzek dla Polaków a jesze większy dla tych zamęczonych i zakatowanych przez komunistycznych oprawców w latach stalinizmu