Ruch Narodowy

CNN kazało demonizować Syrię i Iran?

Była dziennikarka CNN Amber Lyon powiedziała, że podczas swojej pracy musiała kłamać na temat Syrii i Iranu. Dawane jej instrukcje miały demonizować oba państwa, usprawiedliwiając tym samym działania przeciwko nim.
Najbardziej znana zachodnia stacja telewizyjna, miała nakazywać swojej byłej już korespondentce, aby ta podawała fałszywe informacje na temat Syrii i Iranu, a także przemilczała te, które nie były wygodne dla Waszyngtonu. Celem było oczywiście wytworzenie atmosfery poparcia na wojskową agresję wobec obu tych państw. Ta praktyka ma dotyczyć nie tylko CNN ale również innych znanych mediów. Podobnie miało być w 2003 roku, gdy amerykańska maszyna propagandowa skierowała swoje ostrza przeciwko Irakowi.
Dziennikarka twierdzi, że CNN otrzymuje pieniądze od Stanów Zjednoczonych i innych rządów, aby przekazywano korzystne dla nich informacje. Do kupujących wiadomości miał zaliczać się też reżim Bahrajnu, którego brutalne działania wobec demonstrantów w trakcie Arabskiej Wiosny na początku 2011 roku, nie były przedmiotem zbyt dużego zainteresowania mediów. Lyon zrealizowała dokument na ten temat, lecz został on wyemitowany jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, a wstrzymano jego emisję na cały świat. Sama dziennikarka została zwolniona z CNN ponad rok temu.
Źródło: PressTV
MM