Ruch Narodowy

Deklaracja Ideowa

Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego

1. Tożsamość narodu. Ruch Narodowy za swój podstawowy cel obiera obronę i umocnienie polskiej tożsamości narodowej. Największym bogactwem i gwarancją rozwoju Polski jest kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w kraju, pozostawionych na Kresach i rozsianych na emigracji. To przed nami stoi wyzwanie kontynuacji – zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości, w całym jej historycznym i regionalnym bogactwie. Podejmiemy walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą.

2. Tożsamość rodziny. Rodzina jest fundamentem życia wspólnotowego. Ruch Narodowy będzie bronił rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz prawa do życia od momentu poczęcia. Zaproponujemy rozwiązania poprawiające warunki życia rodzin, by umożliwić rozwój demograficzny narodu. Ruch Narodowy będzie stać na straży autonomii rodziny i przeciwstawi się próbom ingerencji urzędniczej w życie rodzinne.

3. Tożsamość osoby. Polska będzie taka, jak uformowani zostaną młodzi Polacy. Dzieci i młodzież mają prawo do patriotycznego wychowania w szkołach, do wykształcenia formującego umysły w klasycznym duchu. Ruch Narodowy nie zgadza się na poddawanie młodzieży kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy. Położymy także nacisk na upowszechnianie sportowego trybu życia.

4. Suwerenność państwa. Państwo jest podstawowym instrumentem realizacji interesów narodowych. Ruch Narodowy odzyska państwo z rąk realizujących obce interesy, skorumpowanych elit, finansowych oligarchów oraz pasożytujących na nim klik oportunistów i ignorantów. Będziemy dążyć do naprawy Rzeczypospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby policyjnej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej. Ruch Narodowy będzie zmierzał do odbudowy polskiego potencjału obronnego, aby zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo.

5. Suwerenność kultury. Naród tylko wtedy jest niepodległy, kiedy myślenie jego elit jest niezależne od zewnętrznych ośrodków i zakorzenione w jego historii. Ruch Narodowy będzie rozwijał oryginalną, polską myśl polityczną. Przywróci powagę i wielkość polskiej kulturze, tak, by ponownie stała się atrakcyjna dla innych narodów, także jako gwarant uniwersalnych wartości.

6. Suwerenność ekonomiczna. Silne państwo samodzielnie kształtuje swoją politykę gospodarczą. Ruch Narodowy obroni polskiego złotego jako walutę narodową, ponieważ własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Powstrzymamy pogłębianie zadłużenia gospodarki i uprzywilejowanie obcych instytucji finansowych. Będziemy wspierać niezależność energetyczną Polski.

Ruch Narodowy, którego podstawową siłą jest świadomość i wola działania młodego pokolenia Polaków, w myśl powyższych zasad podejmuje pracę nad przemianą Ojczyzny. Osią myślenia politycznego jest dla nas idea narodu, rozumianego jako kulturowa wspólnota pokoleń – przeszłych, obecnych i przyszłych. Tak pojmowany naród jest jedynym prawowitym gospodarzem w swoim państwie. Dlatego będziemy walczyć o Polskę dla Polaków – dumną, silną, dostatnią i bezpieczną.

WOJNA TO POKÓJ – WOLNOŚĆ TO NIEWOLA – IGNORANCJA TO SIŁA

 • na_wschod_od_Niklota

  Jaki jest program gospodarczy Ruchu Narodowego ? Bez kręcenia, etatyzm/socjalizm czy kapitalizm/wolny rynek ?

  • http://ruchnarodowy.org/ Ruch Narodowy

   W tej chwili jeszcze nie mamy żadnego programu.

   Powyższy tekst jest jedynie deklaracją IDEI której będziemy się trzymać.

   • mstw

    Szanowni, jeżeli chcecie walczyć z lewactwem, musicie odrzucić socjalizm.

    • jan

     „….jeżeli chcecie walczyć z lewactwem, musicie odrzucić socjalizm….”

     ups !!!! – tyle że dokładnie na odwrót – można byc socjalistą nie będąc lewakiem

     http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrajna_lewica

  • Krzysztof M

   Program gospodarczy? Może ja coś zaproponuję: Tyle kapitalizmu, ile się da. Tyle socjalizmu, ile jest niezbędne. W praktyce oznacza to, że pewne cechy gospodarki będą identyfikowane z kapitalizmem (błędnie), a inne będą identyfikowane z socjalizmem (także błędnie).

   Np. dla chrześcijanina jałmużna jest aktem miłosierdzia. A dla liberała jałmużna jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Kwestia hierarchii wartości.

   Musimy się nauczyć myśleć o sprawach gospodarczych nie apriorycznie, a aposteriorycznie. Czyli reagować elastycznie na przejawy życia. A nie wtłaczać życie w ramy z góry założonych idei – Mizesów, Korwinów, Keynesów, wszystko jedno.

   Polecam znamienny wyjątek z tekstu pana kpt.ż.w. Marka Błusia:
   ——–
   Koreańczycy zaczęli rozbudowywać swój przemysł okrętowy dopiero w latach 70. ubiegłego wieku, gdy mogli wykorzystać instrumenty planowania narodowego i obmyślić sposób uzyskania przewagi konkurencyjnej nad resztą świata
   ——–

   To, czego nam trzeba, to PLANOWANIE NARODOWE.

   • POLON

    W pełni sie zgadzam, liberalizm jest mniejszoscią ale jest silny propagandowo i socjotechnicznie, nie mozemy sie radykalizowac, nie mozemy lgnąc w strone radykalnych anydemokratycznych idei narodowego radykalizmu (przedwojenny ONR) ktorego skrytykował sam Dmowski. Wbrew kłamliwej kampania okragłostołowców nie jestesmy przecież zadnymi faszystami czy nazistami. Ruch Narodowy musi być Endecki – jak sama nazwa wskazuje – Narodowo Demokratyczny.

    A jeśli chodzi o ekonomię to wszelka antywolnorynkowość to powolna droga do socjalizmu rozbijającego wspolnote narodową. Współczesny Ruch narodowy musi sięgnąc takze do swoich korzeni ekonomicznych, do łagodnie liberalnego, wolnorynkowego programu gospodarczego. Taki swoisty narodowo-liberalny program gospodarczy. Taki byl manifest Dmowskiego, tak mysleli wybitni endeccy ekonomiści Grabski, Rybarski, Heydel. A wiec jak najwiecej kapitalizmu i mozliwie jak najmniej socjalizmu – jak powiedział przedmówca.

    Nasze spoleczeństwo ma silne zakorzenioną tozsamość narodową, Trzeba ja łągodnie budzic bo Polacy cenia sobie postwy konserwatyzmu spolecznego. Przekonywać do pozytywnych łagodnych narodowych poglądów i szacunek do własnosci prywatnej jest kluczem. Brawa dla twórców ze tworza go cierpliwie przedewszystkim jak ruch spoleczno-polityczny a nie jako zinstytucjonalizowana partia jak to sobie zalozyli okragłostołowe polofoby. Ich jedyna wiez z elektoratem to codzienne orędzie w tvn i gw. My musimy Polaków aktywizować i solidaryzować spolecznie, wtedy z pewnosci odbudujemy silna swiadomą Polskę.

    • na_wschod_od_Niklota

     Problem polega na tym, że socjalizm na poziomie państwowym zawsze prowadzi do etatyzmu, szczególnie w połączeniu z demokracją (hodowla elektoratu). Państwo nie powinno być organizacją charytatywną tylko zajmować się bezpieczeństwem zewnętrznym i porządkiem wewnętrznym. Jest taka obiegowa opinia, że ludzie popierający wolny rynek są za tym aby ci których nie stać umierali na ulicy jak nie mają ubezpieczenia, żeby sieroty żebrały na ulicy – to jest socjalistyczna propaganda. Generalnie chodzi o to, żeby pomocą bliźnim zajeli się sami obywatele tworząc odpowiednie instytucje na przykład na poziomie gminy. Takie instytucje mają płaską strukturę zarządzania łatwo je kontrolować darczyńcom – co daje lepsze wykorzystanie środków. A najważniejsze jest to, że uczestnictwo w nich jest dobrowolne, w razie podejrzenia marnotrastwa poprostu ludzie przestaną je wspierać. Takie lokalne organizacje charytatywne (pomoc samotnym matkom, ludziom starszym, wspieranie rodzinnych domów dziecka) to olbrzymie pole dla aktywności społecznej kobiet, które przeważnie doskonale się orientują komu w okolicy potrzebna jest pomoc i jaka ta pomoc ma być. Takie postępowanie zacieśnia dodatkowo więzy społeczności lokalnej. Możnaby się zastanowić jak państwo mogłoby wspierać taką aktywność obywatelską, ale generalnie organizacje nonprofit nie płacą podatków, więc raczej chodzi o to aby państwo nie przeszkadzało.

    • Włodek

     Panowie Krzysztof M. i Polon – popieram Wasze rozeznanie w rzeczywistości z jedynym zastrzeżeniem, czy raczej skromną uwagą. Wszelkie działania, których celem jest wzmocnienie polskości, muszą być chronione przed tymi, którzy nas zawsze oszukiwali i zdradzali. Nic się w ich mentalności nie zmieniło. To jest po prostu taka cywilizacja pełzającej pogardy.

 • biker

  Czy strona będzie miała w angielską wersję ? Wiem, ze trudno regularnie tłumaczyć wszystkie treści, ale chociaż deklarację ideową, cele itp. Chciałbym pokazać o co chodzi w Ruchu Narodowym moim znajomym Brytyjczykom z United Kingdom Independence Party, i znajomym Węgrom sympatyzującym z Orbanem.

 • yu

  nie widze tu Boga Honoru Ojczyzna as od tego trzeba zaczac!!!!!!!!!!

 • Kuba

  Wierzę w ten projekt i możliwe, że sam do niego przystanę ale musicie odrzucić socjalizm. Przynajmniej ja tak to widzę. Zobaczcie, wszyscy nasi wrogowie po ’89 chcieli socjalizmu u nas, Rosja, Niemcy, czy kształtująca się UE – wszyscy oczekiwali socjalizmu. Komuchy z wojskową razwiedką na czele przystali na to (choć wolnego rynku było więcej zaraz po transformacji, tak to połowy lat ’90) i dzisiaj mamy jak mamy. Socjalizm jako pomoc drugiemu człowiekowi może tylko występować wtedy kiedy jakiś filantrop sam zakłada fundację i bezpośrednio koordynuję pomocą, w innym przypadku kiedy zarządza tym państwo czy jakaś fundacja w większości przypadków dochodzi do sprzeniewierzenia, rozkradzenia jakiejś sumy. Jeśli waszym hasłem będzie: obniżenie biurokracji do minimum (do 20 tysięcy urzędników maks. w kraju), usunięcie wszelkich państwowych programów socjalnych (służba zdrowia, emerytury) i wolny rynek z niskimi podatkami na wojsko, policję i administrację to pierwszy do was przyjdę w pełnej gotowości do walki.

  • viking

   Usunac emerytury ? Chyba sie cos pomieszalo w glowce ? -Kuba, usunac ochrone socjalna, dla biedniejszej warstwy spoleczenstwa ? moze tak 19-wieczny kapitalizm ? tu nie jest USA, przez ktorego mamy wieczne klopoty

   • Seba

    Nie będziesz płacić na ZUS, twoje wynagrodzenie będzie większe i sam sobie odłożysz. Rozumiesz to?

    • spadaj

     a jak nie będę mógł pracować to co?? nazwą mnie nierobem i do pierdla wsadzą?? nie żartuj

     • GrubySG

      Pracowac nie ma gdzie bo sie nie oplaca robic miejsc pracy. Dlaczego? Zus zabiera sporo pieniedzy, a w zamian oferuje groszowe emerytury. Dodatkowo dochodzi minimalna pensja, ktora czesto jest wieksza niz dochód z miejsca pracy. No i jeszcze wysokie podatki, wysokie koszty energii, paliw, ktore zwiekszaja koszta produkcji. Pamietam jak 10 lat temu podstawowe artykuły spożywcze były 2 razy tańsze. Przez państwo opiekuńcze nie stać człowieka na utrzymanie wielodzietnej rodziny. A jakiekolwiek zasiłki, to w moich oczach, nagradzanie nic nie robienia.

     • Mac88

      Zlikwidować te cholerne zasiłki. Ostatnio rozmawiałem z pewnym alkoholikiem, zapytałem go co by zrobił jakby zlikwidowali zasiłek, odpowiedział, że „jakby mu państwo nie dało to rzuciłby sie pod pociąg”. Zasiłek jest środkiem do produkcji tego typu menelstwa, należy je zlikwidować, a wtedy bezrobocie spadnie co najmniej drastycznie, a i problem meneli sie skończy

     • juliusz kalodont

      NIe! nie likwidowac zasilkow ale weryfikowac je. NIech ten alkoholik ma zasilek ale tylko gdy jest trzezwy i ma prace.

     • Staszek

      Żyjesz w sferze marzeń. Jak niby weryfikować takich ludzi? Znam człowieka, który żyje na zasiłku już chyba dobre pare lat z ojcem i bratem. Nikt z nich nie chodzi do pracy, siedzą pod domem, które dało im państwo , ciągną zasiłek, który daje im państwo, żebrzą i wszystko idzie na alkohol. Weryfikowanie wszystkich jest nie możliwe, dlatego zasiłki dla bezrobotnych powinny zniknąć. Dlaczego? Ponieważ nieroby lepiej żyją niż ludzie, którzy ciężko tyrają! Gdzie tu sens? Podatki, które płacisz idą na nierobów. Powinniśmy dać więcej możliwości przedsiębiorcom, którzy będą wstanie zakładać swoje firmy tworzyć polskie produkty na polski rynek i zatrudniać ludzi, którzy będą mogli przebierać w ofertach. Pracodawcy będą walczyć o każdego pracownika i w ten sposób nasza gospodarka ruszy. Dać możliwość wyboru między państwowymi ubezpieczeniami, a prywatnymi. Oczywiści musimy pamiętać o ludziach niezdolnych do pracy, chorych umysłowo i fizycznie wtedy państwo winno jakoś się takim osobnikiem zainteresować, ale jak tego nie wiem. Widocznie jestem za głupi. Albo jakieś prywatne fundacje, które będą zbierały pieniądze na takich ludzi – nie wiem.

     • opera jw

      Kolejny o zasiłkach napisał. I kolejny nie pisze za co ci ludzie dostają te zasiłki.
      Google: zasiłek – i widzę zasiłek dla bezrobotnych.
      Zatem ludziom, którzy stracili prace nie ze swojej winy.
      http://pup.pultusk.pl/strona/komu-nie-przysluguje-zasilek/34

     • opera jw

      14 osób łapka w górę na coś o czym nie mają pojęcia
      I tacy ludzie w politykę wchodzą?
      Znam ludzi, którzy nie pracują, nie są alkoholikami – i nikt im bez przyczyny nie da żadnego zasiłku.
      Nawet zasiłku dla bezrobotnych nie mają, choć nie ma dla nich pracy.

     • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000711533903 Kamil Purchla

      DOKŁADNIE! Pracownik jest po prostu zbyt drogi dla pracodawcy!!! Nie może mu dać podwyżki/zatrudnić nowych pracowników bo płaci zbyt wysoki HARACZ!!!

     • juliusz kalodont

      Pracodawca w Polsce chce szybko sie dorobic. Ostatnio zdalem sobie sprawe jaka jest roznica miedzy polskim przedsiebiorca a amerykanskim.. Polak otwiera biznes i zatrudnia ludzi do pracy.
      Amerykanski nawet po kilku latach wciaz pracuje jesli tylko moze.

     • opera jw

      Niech pracodawca sam weźmie się za pracę :))
      Albo za część tej pracy.

      A u nas każdy chce być „ważnym” szefem.
      Początkująca np. kosmetyczka otworzy zakład i już zatrudnia w szarej strefie pracownicę za 900 zł, bo jej samej nie chce się pracować. I jest ważną właścicielką np. „Instytutu piękności” ;)

     • opera jw

      Armia urzędników jest wszystkiemu winna!
      Pozwolenie na wycięcie drzewa, które posadziłeś sam na własnej działce. Co za idiota to wymyślił?
      Przestałem więc sadzić drzewa :))

     • Marcin

      Jeśli na prawdę nie będziesz mógł, to oczywiście nie. Ale znam sporo osób, które mogą ale wolą nie móc

    • morthan

     Widzę że sami skrajni liberałowie się wypowiadają. I zapomnieli, albo nie wiedzą, że dzisiejszy kryzys i politykę monetarną właśnie liberałowie wprowadzili. Wszystkie kryzysy XX wieku były sztucznie wywołane przez bogatych. A czasy prosperity amerykańskiej to akurat czasy kiedy liberałowie nie rządzili oraz te zaraz po objęciu przez nich władzy. Reszta to powolny zjazd gospodarki w dół.
     I pracownik w Polsce jest drogi??? A ja myślałem, jak mówią statystyki UE, że najtańszy w UE, zaraz przed Rumunami. Ponoć oni są tańsi od nas. I tylko oni. To jak jest w końcu? Pracownik taki drogi, ale tańszy niż w Niemczech, a u nas większe bezrobocie? Czyli im się jakoś opłaca zatrudniać, mimo większych podatków niż u nas, a w Polsce ciągle za drogi? To jak to chłopcy jest w końcu?

     • Dubliner

      Jacy znowu liberalowie?
      Kryzys zostal wywolany interwencja FED w stopy procentowe USA i utrzymywaniem ich na zanizonym poziomie, co pozwolilo na zalanie rynku darmowymi pieniedzmi i napompowanie bańki spekulacyjnej na roznych klasach aktywow.
      Do tego w stanach od lat 60tych nie ma kapitalizmu tylko budowany jest socjalizm i korporacjonizm.

      Gdzie tam widzisz liberalizm, kapitalizm, wolny rynek?
      Do ksiazek bym radzil wrocic i pocytac troche, zanim sie glupoty zacznie pisac.

     • me

      Prosperity było spowodowane obniżeniem podatków przez prezydenta Hardinga, które wynosiły po I wojnie światowej 75% (co niemal zniszczyło amerykańską gospodarkę). Polityka socjalna prezydenta Roosevelta i jego Big Deal były idiotycznymi rozporządzeniami jak np niszczenie upraw w kraju w którym ludzie nie mieli co jeść tylko po to aby ceny żywności wzrosły i dały zysk rolnikom. Dopiero po II wojnie światowej kapitalistyczne reformy Trumana doprowadziły do odrodzenia się po kryzysie. Historia dobitnie pokazuje nam, że wszelki socjalizm jest zły i powinno się go tępić, a jedynie wolny rynek może nam zapewnić zdrowo rozwijającą się gospodarkę.

     • Staszek Cybulski

      Wreszcie, myślałem że już nie znajdę osoby, które ma wiedzę, a nie „wiedzę”.

     • Krzycho

      Widze ze mimo mlodego wieku ludzie maja wyprane mozgi i homo sovieticus wiecznie zywy. (Ja mam 60 lat!)Tylko wolnosc gospodarcza i polityczna ( czytaj Missesa) daje szanse na rownosc i skonczenie z bieda. To komuchy zwodza ludzi na manowce obiecujac im bezpieczenstwo socjalne i lupiac z wytworzonego dobra!!! 22.06.2013 dopiero przestalismy placic na to chore Panstwo i chcesz mi wmowic ze to da ci bezpieczenstwo- masz to co widac : zalosna sluzbe zdrowia , wirtualna emeryture i rachityczne wojsko ale za to skorumpowanych 0,5 miliona Urzedasow i wpieprzajaca sie we wszystko UE!! Brawo za socjalistyczne myslenie Ja rowniez jak wyzej kolega przylacze sie i dam swoje serce i kase na Ruch jesli bedzie za wolnoscia gospodarcza, NIE socjalizmem.!!! To RN spiewa: a na drzewach zamiast lisci….itd tak trzymac. zajrzyj do wikipedii i zacznij studiowac ekonomie, czytaj definicje , Missesa, JesusaHuerte de Soto, Hayeka i licz kase, ktora masz w portfelu: to tylko dodawanie i odejmowanie ew. mnozenie, a wyniki przejda Twoje oczekiwania. Zastanow ile kasy tracisz zapierdalajac od 01.01.2013 do 22.06.2013 na Tuskomatolkow

     • Józef

      W Stanach nie było komunizmu, a ludzie mają jeszcze większe problemy niż w Polsce. Co prawda mało się o nich mówi( komplementarność mediów i władzy), ale tamtejszy kapitalizm w znacznym stopniu zredukował klasę średnią, robiąc im wodę z mózgu , a potem poprzez banki drenując ich z pieniędzy. W tym względzie wydaje się daleko groźniejszy od komunizmu, który dobry nie był, ale miał w porównaniu z tzw „demokracją” amerykańską zdecydowanie bardziej ludzką twarz.

     • Ptrk

      zasada jest bardzo prosta..przedsiebiorca optymalizujac zyski oczywiscie chce zaplacic jak najmniej pracownikowi co jest w 100% logiczne. Sztuczne podnoszenie plac minimalnych w obecnej sytuacji tylko rujnuje gospodarke.
      Przyklad: Przedsiebiorca chcac zaplacic 2400zl na reke pracownikowi ponosi koszty w wysokosci prawie 4000zl !
      Jedyna droga na wzrost plac w Polsce jest ułatwienie zycia przedsiebiorca zeby bylo ich wiecej wtedy automatycznie place ida w gore bo za mniej nikt nie pracowac jesli ma lepsza opcje.
      Ten cały socjal dla warstwy najuboższych to zwykły populizm i debilizm..
      Co do porownywania Polski do Niemiec czy innych krajow nie mozna zapominac jakie strary poniosla Polska w trakci II WŚ a potem jak byla rozkradana w czasach po 45′.
      Wszytko to spowodowalo np ze nie ma polskich samochodow i innych galezi gospodarki ktore sa kapitałochlonne /
      Ponadto, wszelkie formy socjalizmu silnie wiaza sie z korupcja defraudacja itp.
      Bardzo bym chciał zeby kazdy zamiast powtarzac głupoty po reszcie sam przeanalizowal ciag przyczynowo-skutkowy i dopiero potem ocenial liberałów gospodarczych.

      Przepraszam za chaotyczna forme.

     • Włodek

      Szanowny Panie Ptrk ! Dziwią mnie Pańskie wywody i próbuję znaleźć przyczynę oczywistych błędów. Podejrzewam, że jest nią bardzo młody wiek lub niedawny przyjazd do Polski z zagranicy. Pisze Pan, że „nie ma polskich samochodów”. A przecież były takie marki jak Polonez, duży Fiat, mały Fiat, Syrena, Tarpan, Żuk, Nysa, Lublin, San, Jelcz, Star, motocykle WFM, SHL, WSK, Junak. Było jeszcze ponad 37 tysięcy fabryk których nie ma. I nie zbudowali ich komuniści, zbudował je Polski Naród pomimo komunizmu. Cały ten przemysł zniszczyli nam pełzacze udający Polaków. Jesteśmy pod ich pełzającą okupacją. Proszę się zastanowić nad rozwojem II Rzeczypospolitej. Zbudowaliśmy wielkie miasto Gdynia (największy port na Bałtyku), zbudowaliśmy Centralny Okręg Przemysłowy. Proszę pomyśleć o polskim geniuszu – przyjechać do wsi Wólka i zbudować w niej wielką hutę. Dzisiaj ta Wólka jest wielkim miastem i nazywa się Stalowa Wola. Podobnie było z Gdynią. Spojrzeliśmy na wydmy koło tej wioski i zbudowaliśmy wilki port, i to przy pomocy łopaty. Nie mieliśmy polskiego banku. Tylko Polacy utworzyli bank bez obcych kredytów. Nazywał się Narodowy Bank Polski. I nie było diabelskiej Unii Europejskiej (euro – Pejskiej). Proszę się przyjrzeć tzw. powstaniom narodowym. Wygrane były tylko te w których nie maczali brudnych paluchów przedstawiciele pełzającej cywilizacji. Proszę się rozejrzeć po świecie – nawet ustrój komunistyczny ploży narodom np. Chinom, gdyż ograniczyły możliwość manipulacji tej wrażej cywilizacji.

      Więc po co te bajki o uniwersalnych ustrojach?

     • Włodek

      Moderator – !?

     • Włodek

      Wszyscy jesteśmy świadkami potęgi propagandy. Wszyscy, czy prawie wszyscy, jej ulegamy. Dziwi mnie jednak pewne zjawisko, którym jest identyczne traktowanie komuny jako potęgi sprawczej. Prawica jako skończonego zła, lewica jako skończonego dobra. Pawica krzyczy, że komuna nas Polaków okradła, zaś lewica, że przeciwnie, nas wzbogaciła. Spór o którym piszę, dotyczy tylko wartości materialnych. Pomyślmy – gdyby nas okradziono, nie byłoby tej wielkiej ilości fabryk, że tylko przy nich się zatrzymam. Ktoś czytający może w tym miejscu pomyśleć o mnie „komuch”. Ja jednak myślę, że w tym sporze zagubiono (celowo ?) obraz pracującego ponad siły Narodu Polskiego. Brak tego wizerunku w myśleniu o Narodzie nie pozwala widzieć Jego wartości i paradoksalnie potwierdza przekonanie lewicy, że faktycznie, te fabryki ona wybudowała. Tymczasem fabryki, jak i wszelkie inne dobro w Polsce, wybudował Naród Polski POMIMO komuny, a czasem wbrew jej woli lub za jej wymuszonym pozwoleniem. Przykładem błędnego myślenia jest powyższa wypowiedź pana o polskim imieniu Ptrk. Powyżej pisze Pan tak – „…że nie ma polskich samochodów”. A przecież były takie marki jak Polonez, duży Fiat, mały Fiat, Warszawa, Syrena, Star, Jelcz, Lublin, San, Tarpan, Żuk, Nysa, motocykle – WFM, SHL, WSK, Junak. Z pewnością autor powyższych słów nie ponosi za tę wypowiedź całkowitej odpowiedzialności, nawet jeśli jest bardzo młody lub przyjechał z zagranicy. Część winy w tym błędnym myśleniu, przynoszącym opłakane skutki, ponoszą propagandyści, głównie z prawicy, którzy nie wbijają do głowy czytelnikom, że to jest lub raczej był, majątek narodowy, czyli nasz, polski. I w takiej sytuacji społecznej można było cichcem ukraść 37 tysięcy fabryk, bo przecież „to komunistyczne”. W tym miejscu wskażę palcem tych którzy udając Polaków prawicowców i zasłaniając się krzyżem wrabiają nam ubolewając, że to Naród Polski jest winien „bo nie dopilnował”. A myśmy nie dostrzegali pełzaczy udających Polaków, tych różnych Michników, czy Mazowieckich. I do dzisiaj mamy z tym kłopot bowiem wierzymy niby autorytetom.

      Dużo lepiej było w II Rzeczypospolitej. Do dzisiaj pamiętamy o Gdyni, czy Centralnym Okręgu Przemysłowym. Do dzisiaj podziwiamy polski geniusz – pomyślmy – jechać do wsi Wólka i wybudować tam wielką hutę i miasto o nazwie Stalowa Wola, czy jechać na nadmorskie wydmy i łopatami wybudować tam największy na Bałtyku port. To wszystko po 123 latach niewoli. Można pomyśleć dlaczego nie wybudowano więcej? Kto nam przeszkadzał? I tu dochodzimy do zadziwiającego wniosku, podejrzenia – czy to nie te same siły wtedy nam utrudniały, które dzisiaj nam szkodzą, czy to nie zachodni, przyczajeni za kłębami dymu z cygar sympatyczni, uśmiechnięci bolszewicy – bankierzy i politruki? Tak wygląda cała Wschodnia Europa. Inaczej, co wyraźnie widać, jest w krajach, gdzie ich niema np. w Chinach. Tam nawet komuna przynosi zyski, ale jest ona dzisiaj NARODOWA. Spójrzmy wstecz na przegrane powstania. Kto tam przy nich cichcem manipulował? Czy na powstania wygrane, gdzie nie było manipulatorów. Powyższe rozważania, z konieczności skrótowe, dedykuję działaczom prawicy narodowej (piszcie więcej o Islandii – w jaki sposób wkopała międzynarodowych zadłużaków). Włodek

     • Radek

      Nie wiem czy poglądy chciwość można nazwać poglądami liberalnymi, centrowymi i konserwatywnymi, ale kryzys został wykonany wyłącznie przez czynniki zwyczajnie ludzkie. Do którego z „obozów” należy hasło „dajmy wszystkim dom, by każdy mógł żyć na swoim”. Czemu nie dać kredytu osobie na płacy minimalnej ( w US of A, wiec z pewnie z $1500) ;). Klienci brali kredyty, partia rządząca dzieki polityce pro jakiejkolwiek (nazewnictwo, marketing, PR), zyskała słupki poparcia, od ludzi, których na ten wymarzony dom nie było stać, a jednak go dostali, sektor bankowy miał czysty zysk, dzieku wsparciu i zabezpieczeniu przez Wuja Sama. Wszyscy chcieli, wszyscy brali, większość nie miała zdolności kredytowej. Państwo nie może nic ofiarował, bez odebrania tego innym (Stany mogą uruchomić maszynki, ale sprzedaż pieniędzy za granicę poprzez finansowanie importu też jest krótkowzrocznie). Nie chciałbym stracić wątku. WallStreet było tylko ostatnim gwoździem do trumny, lalkarzem poruszającym marionetkami w kongresie, mediach. Oni jak każdy sprzedawca, chcą sprzedawać, a nic nie sprzedaje sie lepiej jak marzenia. Tez sprzedaje kredyty i produkty finansowe, nie oferując 30.000 PLN jako pieniądz tylko ich wartosc, czyli nowy samochód, remont mieszkania, nowy biznes, czy modernizacje linii produkcyjnej. Generalnie lepsze życie. Chciwość bankierów i sprzedawców chcących wyciągnąć jak najwyższe premie nie ulega wątpliwości, ale to naród jest głupi w momencie, gdy nie wie na co go stać. Krytykujemy zadłużenie sie rządów ponad miarę, ale jak zadłużeni są przeciętny Kowalski, Nowak czy Smith. Często ponad połowa wynagrodzenia idzie na spłaty rat kredytów, bo jesteśmy chciwi, chcemy wszystko teraz, już. A wina leży po stronie banków bo zdzierają odsetki. Jak mówił Dębiec „Jest popyt, jest podaż, tego nie oszukasz”.

     • opera jw

      Właśnie – chciwość. Nigdy nie brałem kredytu, aby posiąść coś, na co mnie nie stać. Brałem tylko wtedy, gdy widziałem, że taki kredyt mnie wzbogaci – przyniesie zysk.I gdy miałem ku temu pewność.

    • Perkun

     Seba,a Ty gdzie chcesz odkkladac?,w banku,juz chyba zapomniales do kogo w wiekszosci naleza banki.Czas dla Polakow to pojednanie

   • Generał Narodowiec

    Widzę,że jesteś ideowo bliski narodowemu socjalizmowi lub komunizmowi. Socjaliści zawsze widzą biedne warstwy społeczne i chcą walczyć dla ich dobra. Ja mówię,że nie ma przeciwwskazań aby biedniejsze warstwy społeczne dzięki uczciwej pracy i dobrze ułożonej głowie stały się bogatsze. Aby im umożliwić wzbogacenie się należy zlikwidować przeszkody biurokratyczne i wysokie podatki. Zabierając bogatszemu i dając biedniejszemu robimy szkodę obydwojgu. Bogatszemu zarabiającemu np 2500zł zabierzemy 800 aby dać biednemu 550zł (resztę przeżre biurokracja zabierająca jednemu i dająca drugiemu). Efekt tego jest taki,że ten bogatszy odczuje brak tych 800zł a biednemu nie wystarczy te 550zł, ale jednocześnie nie będzie chciał iść do pracy aby nie stracić zasiłku. W dodatku ten bogatszy nie będzie chciał pracować więcej, lepiej,bo będzie wiedział,że zostanie za to ukarany większym podatkiem aby dać nic nie robiącemu. Co do służby zdrowia to jest ona dlatego taka droga, bo jest państwowa i nie jest ona wcale darmowa, bo trzeba za nią płacić, tylko że w podatkach ukrytych w wacie, akcyzie itp. Jeśli leczenie kosztuje 100zł to trzeba zapłacić 140, bo 40 idzie na ministra zdrowia, urzędników ministerstwa itp. Poza tym w tych 100zł za leczenie są zawarte także podatki PiT za lekarzy, VAT za sprzęt lekarski i leki, koszty certyfikatów za leki, podatki od nieruchomości itp. W gruncie rzeczy prywatyzując służbę zdrowia, ograniczając biurokrację do minimum i obniżając podatki doprowadzimy do spadku kosztów leczenia z np: 140zł do 60-80zł, czyli o 60-80zł zostanie nam więcej w kieszeni. Biednemu mogą pomóc fundacje (zasilane przez ludzi mających więcej pieniędzy w kieszeni), sąsiedzi, instytucje typu Caritas itp. Jakość leczenia się poprawi, bo jak lekarz dobrze wyleczy to będzie miał więcej pacjentów a jak źle to pacjenci pójdą do konkurencji. Teraz lekarz dostaje pieniądze za leczenie a nie wyleczenie. Niezadowolony pacjent i tak musi iść do lekarza rodzinnego.USA dzięki XIX wiecznemu kapitalizmowi w ciągu 100 lat stało się supermocarstwem. To Amerykański robotnik pierwszy jeździł samochodem. On sam pracując mógł wyżywić i utrzymać całą rodzinę (siebie, żonę i 5 dzieci), dziś w świecie urzędniczego socjalizmu pracująca matka wraz z ojcem mają trudność utrzymać 3 dzieci, gdzie technologia poszła do przodu, są szybsze maszyny, komputery, samoloty itp. Wolisz, aby polska w ciągu 50 lat stała się potęgą europejską (Europa zachodnia jest na krawędzi upadku i się nie rozwija), czy aby wiecznie była wasalem USA, Rosji, Niemiec itp ?

    • juliusz kalodont

     Zyje w tym amerykanskim kapitalizmie 7 lat. I troche wiem jak tutaj jest. Jak w zwierciadle. W polsce nie ma wlasciwie pomocy spolecznej, a tutaj daja im wszystko. I to jest nienormalne. Cpuuny dostaja narkotyki, nygusy tanie mieszkania i pieniadze na jedzenie oraz darmowa opieke medyczna. W USA oplaca sie byc albo bogatym albo biednym. Jak jestes pomiedzy to masz pozamiatane.
     Pomoc spoleczna dla najbiedniejszych jest naszym obowiazkiem. I mam tutaj na mysli pomoc dla samotnych matek, emerytow, zdolnych dzieci z biedniejszych rodzin, niepelnosprawnych. W gruncie rzeczy Polska wcale nie pomaga biedniejszym. NIe kazdy urodzil sie z zylka do interesow. A polska sluzba zdrowia? No coz najpierw powinno sie wprowadzic surowe kary dla lekarzy zlodzieji. Bo kradzieza czyli przestepstwem nalezy nazwac leczenie prywatnych pacjentow na szpitalnym sprzecie w godzinach pracy dla szpitala.. I smieszy mnie np twierdzenie Smolara w sprawie lekarza Miroslawa Garlickiego ze wyrok byl zbyt surowy..
     Smolar powiedzial ze nie mozemy skazywac tak wybitnych specjalistow bo zabraknie nam lekarzy… potwierdzil tym (niezdajac sobie z tego sprawy) ze lapowkarstwo w sluzbie zdrowia to norma.

     • Janek

      Głupoty piszesz w USA jest płatna służba zdrowia.

   • Krystian

    Nie likwidować emerytur. Kto chce niech sobie na emeryturę odkłada. Ale nie okradać! Kto zechce, ten z własnej woli podzieli się z biednymi.

  • PNP

   Kuba nie zgodze sie z toba niestety ani socjalizm ani kapitalizm nie sa dobrymi systemami . Po 89 roku powinnismy zbudowac nowy system co dobre wziac z socjalizmu i co dobre z kapitalizmu. Nie mozna oddac sluzby zdrowia calej w rece kapitalizmu bo wtedy bedzie z niej kozystal ten co ma pieniadze a co ci co na zasilkach bezrobociu i emeryci i rencisci , czy myslisz ze kapitalista bedzie dokladal do sluzby zdrowia ? , bedzie ciol wszystkie wydatki do minimum , to samo z emeryturami nie moga byc w reku prywatnym ! Biurokracje bezwzglednie trzeba zlikwidowac ! A prawo musi byc prawem a nie parodia jak jest teraz i dotyczyc wszystkich i tych z imunitetami tez bez wyjatku !

   • dv

    emerytury nie muszą być w rękach prywatnych tylko w twoich. Jeśli płacisz do ZUS przez 40 lat pracy po 800 zł miesięcznie uzbierasz 384 000 zł.Uwazasz że przez 10 lat emerytury (średni wiek życia mężczyzn w polsce to 77lat) odbierzesz te pieniądze? wątpię. A teraz wyobraź sobie że zamiast do ZUS masz obowiązek odkładac na emeryturę w dobrowolnym systemie np jak mamy do dyspozycji obecnie III filar( emerytura + ubezpieczenie na wypadek śmierci czyli kasa nie przepada ale dostaje ją twoja rodzina) i załóżmy że odkładasz to przez 40 lat.Już Po 20 latach masz odłożone 192 tyś zł. Wiesz ile możesz zarobić od tej kwoty przez następne 20 lat a do tego dochodzą kolejne roczne składki, zyskując nawet marne 3% gwarantowane przez obecne OFE (192 tyś x 3% rocznie daje ci 5760 zł a pomnożyć to przez kolejne 20 lat daje ci zysku 115 tyś) a wiedz że kwota co roku w ostatnim 20 leci bedzie się zwiększać a zyski bedą jeszcze większe. ZUS marnotrawi twoje, moje, nasze pieniądze i daje je na emerytury bużetówce nie wspomnę o lewych rentach i całym tym socjalu o którym piszesz

    • Anna Maria Blonska

     chyba nie znasz tematu , kolego . Za kilka lat okaże się , że żadnych pieniędzy z OFE nie dostaniesz , zostały wywiezione z Polski . Poczytaj sobie kolego raporty z OFE i sprawę OFE w Chile , to może zaczniesz myśleć racjonalnie . W tej chwili raczej żyjesz w krainie marzeń

     • luk2022

      Aniu ,myślę, że raczej ty słabo znasz temat oszczędzania pieniędzy na emeryturę, oszczędzając przez inwestycje na rynku kapitałowym uzbierać można znacznie więcej środków i mieć lepszą emeryturę niżeli z ZUS-u, pieniądze z OFE są we całości inwestowane na rynku w Polsce, problemem OFE były zbyt duże opłaty w pierwszych latach w funkcjonowania, teraz znacznie opłaty te spadły o ile dobrze pamiętam 3 krotne, z OFE jest taki problem, że Tusk zajumał im cześć środków, i znacznie zmniejszył poziom składek, jeżeli chodzi o Chile problem maja przede wszystkim ci co nie pracowali, przez co nie odkładali w OFE, fundusze te są przede wszystkim niewygodne dla ludzi którzy nie chcą pracować.

     • 19991228

      OFFE musi byc pod kontrola aby nie moglo wywozic forsy z Polski!

   • dv

    emerytury nie muszą być w reku prywatnym ale w twoim włąsnym. Policz sobie ile zabiera ci ZUS rocznie. Pomnóż to np przez 40 lat pracy. Wyjdzie ci niezła kasa. A teraz pomyśl że jak byś je miał we własnych rękach i miał obowiązek oszczedzać w funduszu emerytalnym jak np wspólczesny 3 filar z opcją uposażenia rodziny w razie twojej śmierci. Chłopie przy 800 zł miesięcznie i 40 latach odkłądania uzbiera się 400 tyś zł. Średnio każdy mężczyzna żyje 77 lat czyli 10 lat pobiera emeryturę. Wychodzi na to że brałbyś jej ponad 3200 za m-c a ile dostaniesz jeśli wogóle dostaniesz? 1200-1400 zł. A gdzie reszta. a teraz pomyśl ile byś zyskał ztej kasy w III filarze przy marnych 3% zysku jakie oferują współczesne OFE? co najmniej pomnożyłbys te kwotę o połowę. Wtedy byś wiedział dlaczego niemcy na emerytuże odpoczywają jeżdż na wakacjie itd. a ty za 1200 bedziesz koniec z końcem wiązał. Ja chcę odzyskać swoje składki i odłoże je sam na swoją emeryturę nie chcę robić na nierobów.

    • Krzysiek

     Nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz.Ile odłożysz pieniędzy za całe życie, może 400 – 500 tys. o ile masz silną wolę i nie poddasz się pokusie wydatków. Dorzuć do tego jeszcze inflację. Co będzie jak zachorujesz?Jak zobaczysz cennik zabiegów i operacji chirurgicznych to sam stwierdzisz, że może ci ta kwota nie wystarczyć nawet leczenie a co dopiero na utrzymanie. Dziś lekarze się cenią. Oni najbardziej zyskali na doprowadzeniu służby zdrowia do upadku.Trzepią teraz kasę w prywatnych klinikach. Musimy się razem składać na fundusze bo jak zabraknie ci kasy na leczenie do dopłacimy ze wspólnej puli. Niewątpliwie ZUS zdziera. Składki są za duże i jest to wina nieszczelnego systemu.Ludzie kombinują aby składki płacić jak najmniejsze albo w ogóle ich nie płacą, wtedy nie ma pieniędzy w ZUS a ci znów podwyższają składki, na które znów nas nie stać i znów kombinacje aby ich uniknąć. W ten sposób sami się zapętlamy i wpadamy w błędne koło a wyjście w tej sytuacji jest bardzo proste tylko trzeba chcieć. Mianowicie należy znacznie obniżyć składki ZUS i wyegzekwować aby wszyscy rzetelnie je odprowadzali. Do tego jest potrzebny dobry aparat kontroli (np.zlecenie tego zadania Policji bo reszta instytucji kontrolnych jest mało skuteczna) i dotkliwe sankcje dla unikających płacenia.Każde bogate państwo tak robi a obywatele wiedzą, że jak nie będą wszyscy odprowadzać (małych) składek na ubezpieczenie społeczne i podatków to składki będą rosnąć bo pieniędzy będzie wciąż brakować.Lepiej jest jak wszyscy odprowadzają małe kwoty aniżeli nieliczni duże kwoty bo prędzej czy później przestanie ich na to stać. Obawiam się, że politycy o tym wiedzą ale nic nie robią bo widocznie na tym korzystają.Pozdrawiam

     • cvr

      A może te ceny lecznenia byłyby inne, gdyby lekarz, szpital nie musieli odprowadzać podatków i ponosić różnych innych kosztów niezwiązanych z leczeniem.

     • Zofia Barbara Laska

      służba zdrowia, bezpłatne szkolnictwo, renty i emerytury to zdobycze cywilizacyjne oparte na empatii Zawsze cywilizowany człowiek powinien pomóc osobie chorej lub nieporadnej Bezpłatne szkolnictwo zapewnia równy start

    • dendrolog

     @dv –

     – no zakładając, że będziesz piękny, zdrowy i bogaty to ok.,

     tyle że przyjdzie np. około trzydziestki białaczka i co? – ni ch*l*ry – nie uzbierasz na to leczenie – i wyciągniesz rękę do rodziców, współczujących ludzi, no i państwa… ;-)

     Choroba nie jednemu już złamała kapitalistyczne poglądy.

     • tomasz

      i po to masz możliwość wykupienia PRYWATNEGO ubezpieczenia (znacznie tańszego niż państwowe), żebyś w przypadku białaczki nie opłacał leczenia ze swojej kieszeni…

   • kresowiak

    Zupełnie błędne założenie, aby brać co dobre

    z socjalizmu, a co dobre z kapitalizmu. Te ustroje to dwa wykluczające systemy i nie m najmniejszej szansy na zrobienie z nich kompilacji. Poważnym błędem jest nazywanie ustroju Polski Ludowej

    socjalizmem. To był tylko i wyłącznie kapitalizm
    państwowy przemianowany na socjalizm realny.
    Naukowy socjalizm jest jedyną alternatywą kapitalizmu, a komuna tak opluwana przez
    wszystkich to nic innego jak chrystusowa komunia,
    czyli wspólnota. Warto o tym pamiętać i wrócić
    do prawdy.

  • Kriss66

   Nie jestem Narodowcem z „krwi i kości” raczej konserwatystą-wolnościowcem (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ale jedno jest pewne, Polsce potrzebny jest silny Ruch Narodowy. Ruch wynikający z tradycji chrześcijańskiej, wiary naszych Ojców i silnego poczucia tożsamości narodowej. Jestem zwolennikiem Polski katolickiej i jeśli takie oblicze będzie miał tworzący się RN, będę mu kibicował.
   Proszę jednak porzućcie mrzonki o wolnym rynku bo takowy nie istnieje. Wolny rynek został zamordowany przez Bank Światowy, korporacje, biurokratów, unijnych cwaniaków socjalistów, dyrektywy, rozporządzenia i traktaty.
   Dość enigmatycznie brzmi również hasło suwerenności ekonomicznej. Rozumiem, że to cel do którego asymptotycznie zmierzamy ale nigdy nie osiągniemy. Nie mamy nieograniczonych złóż węgla, ropy, uranu, diamentów czy złota. Wiem, że hasła muszą być chwytliwe ale nie mogą być pisane w duchu początku XX wieku. Świat się niestety zmienił, można rzec sparszywiał i to co wydawało się kiedyś normą dziś nią niestety nie jest. Wystarczy spojrzeć na zalew homopropagandy, aborcjonizmu, pornografii czy chorej z założenia „filozofii” gender.
   Życzę powodzenia w budowaniu silnego Ruchu lecz proszę o wystrzeganie się zwalczania PiSu, jedynej partii, z którą możecie wspólnie zacząć budować IV RP.
   Szczęść Boże!

   • Cukierman_98

    PiS nie jest w żadnym wypadku partią prawicową! Co oni robią patriotycznego? Jakie proponują ustawy? Nie wydaje mi się, żeby PiS mógł jakoś pomóc Ruchowi Narodowemu.

    • el camillo

     Jedyne w czym podoba mi się linia PiS, to silna polityka antyrosyjska…

   • LeszyMir

    jAKIEJ TRADYCJI cHRZEŚCIJANSKIEJ – sŁOWIANOM ŻYŁO SIĘ WSPANIALE AŻ WYBITO RODZIMĄ WIARĘ !!! i w tym momencie się zaczeło Rozbicie Dzialniocowe !!!! wojny , zabory , rozbiory , i Majątki Kościelne! Sława Rod ! – NaRód – komuś zaczeło świtać Dlaczego Naród? Kim był Rod! Dlaczego mówimy Chwała Bohaterom ? jakie są swieta słowianskie Dzidy – wszystkich swiętych / Boże Narodzenie – Szczodre Gody / Wielkanoc – Jare Gody !(pisanki to jest tradycja czysto słowiańska ) / Boże ciało – Noc Kupały , Święto Kresu ( tato a dlaczego sie sypie kwiaty w boże ciało ???????? / – Wymazali Polanom pamieć , Wiara Ojców :( Tradycja:( – To wszystko próbowano wymazać w miejscach kultu , miejscach mocy Budowano kościoły a Opornych mordowano – wiec chrześcijaństwo to chaos i czystki na tle religijnym jeśli Bóg widził co zrobiliści w imie Miłości , Pokoju , i wiary To serce mu pękło i zamrł dawno temu :( ale o tym sie nie mówi bo jaka to piękna tradycja Pchać Ksiedzu nowe BMW co miesiac ,- a tak zapomniałem że pokonali Komune – no tak 2-0 Dla czarnych agentów . Ale prosze nie pisać wiecej że to tradycje polskie bo sa to tradycje Rzymsko – Izraelskie – religia z Jerozolimy zmodyfikowana przez Rzymian – odrobina prawdy …

    • Jędrzej

     Piszesz że nie potrzebny nam kościół?
     Bzdura! Że jakbyśmy od pogaństwa nie odstąpili to by nas nasze tragedie narodowe nie spotkały? Bzdura! Myślisz że gdybyśmy nie przyleli chrześcijaństwa to by było miło i przyjemnie? Pewnie by nasz naród nie dotrwał do dziś bo by nam Niemcy i zakon nie dali spokoju. A jak ci się śni jakiś neopoganizm to nie wiem co robisz na tym forum.

     • Maciej Martyński

      Rozumiem, że Ruch Narodowy jest tylko zarezerwowany dla KK. To Jędrzejku postawię 10:1, że taką postawą ten RUCH daleko nie zajedzie.

     • Rumcajs

      Niestety mam takie samo zdanie. KK to przekleństwo tej umęczonej ziemi.

     • Gość

      Przejdź na inna wiarę a ruch narodowy cię znajdzie , przecież prawdziwy polak to Katolik :) , który kościołowi ufa , wierzy i wspiera

     • georgj

      georg Zgadzam sie pelni. to czego mnie nauczyl KK to leki ktore w zyciu doroslym ewoluuja w roznych formach. a lek ten objawia sie najczesciej agresja ,teraz rozumie mochery. a Chrystus uczy milosci i przebaczenia

     • el camillo

      Nie kolego, Kościół to błogosławieństwo tej ziemi. Od momentu powstania aż do dziś.

     • Jan W.

      Budowanie państwa na zasadach z Biblii jak najbardziej tak. Innych po prostu nie ma. Ale religię to niech każdy uprawia na własny rachunek we własnym domu, sumieniu, rodzinie, kościele. Nie wolno mieszać religii do spraw państwa bo jakie to będzie miało skutki wiadomo z historii, że praktycznie po jakimś czasie tragiczne dla państwa. Mieszanka religii i władzy zawsze psuje tak religię jak i władzę. Nie zróbcie panowie narodowości-owcy tego błędu ponownie, uczcie się błędów z historii. Poza tym z resztą idei ruchu narodowościowego się zgadzam i będę głosował jeśli utworzycie partię i wystartujecie w wyborach.

     • opera jw

      Biblia ma wiele takich zasad, że na nich można zbudować piekło.

     • A

      hmm? np. taka „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” To istne piekło, co by się wtedy działo? Aż strach pomyśleć.

     • Liberalizm

      Bzdury? A gdzie tu bzdury? KK to niestety w dzisiejszych czasach siedlisko zepsucia , księża/biskupi składający śluby ubustwa jeżdżą nowiutkimi mercedesami , noszą złote sygnety i mieszkają prawie w willach bo takie teraz często buduje się plebanie , a trawiąca wszem i wobec kościół pedofilia to już Ruchu Narowowego nie martwi? Jędrzeju mówisz że gdybyśmy byli poganami to by już dawno Nas nie było przez Niemców i zakon i tu uwidacznia sie brak wiedzy historycznej z Twojej strony bo największe wojny z NIemcami/Krzyżakami prowadziliśmy po tym jak przyjeliśmy chrzest , chrzest wcale im w niczym nie przeszkodził. Za ten chrzest cena była taka że staliśmy się tak zwanym „przedmurzem chrześcijaństwa” i wszystkie pierwsze „bomby” szły na Nas w róznych dziajach Polski , oto cena no + konkordat oczywiście. Nikomu sie nie śni neopoganizm ale fakty są nie ubłagalne , krucjat i stosów nikt nie zapomni a kościół tak jak kiedyś chamował rozwój nauki tak i dziś robi to samo , kiedyś KK twierdził iż ziemia jest centrum wszechświata i wiele innych bzdur a naukowcy byli paleni na stosach wraz ze swoimi książkami. Tępymi łatwo rządzić.

     • Determinator

      Gdyby nie „KK” to mielibyśmy „KP” Kościół Prawosławny.. wielka mi różnica. Lepszy jakikolwiek chrześcijański kościół niż meczety.. ale zaraz zaraz – islam nie chamuje rozwoju nauki, a swego czasu w dużej mierze przyczynił się do jej rozkwitu, może jednak budujmy meczety?. Nie jestm zagorzałym katolikiem, nawet bierzmowania nie mam, ale uważam Kościół Katolicki za naszą jedyną „broń” w walce z postepującą islamizacją. Jeżeli nasze Państwo stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą czego wszyscy pragniemy to jedynie silny KK obroni nas przed wprowadzeniem Kalifatu. Pozdrawiam

     • wojtek

      dodaj do tego setki , amoze tysiace pomordowanych ksiezy przez FSB, I Byla SB, tylko od 81 roku , a bedziesz mial obraz swoich wypocin

     • el camillo

      Ależ Ty bzdury kolego piszesz…nigdy Kościół nie twierdził, że Ziemia jest pępkiem świata i zdawał się w tym na naukowców właśnie, a Ci mu to podpowiadali. Co do wojen z Krzyżakami- wiesz kiedy sprowadzono ich do Prus ? W XIII wieku. Kiedy przyjęliśmy chrzest? W X wieku. Widzisz różnicę? Jak mieliśmy walczyć z Krzyżakami kiedy jeszcze byliśmy poganami? Do Palestyny jechać? Nie bądź śmieszny. Popatrz na nasze położenie. Środek Europy, między dwiema potęgami. Myślisz ze jakbyśmy dalej kłaniali się drzewkom i kamyczkom to wojny by nas omijały? Śmiech na sali.

     • taki tam

      A od kiedy to księża ślubują ubóstwo?
      To jest jeden ze ślubów, ale _zakonnych_.
      I jest realizowany w ten sposób, że zakonnik nic nie posiada na własność (habit ci sie podarł — poproś przełożonego o pieniądze na nowy).

     • opera jw

      Jędrzej, sam napisałeś:
      „gdybyśmy nie przyleli chrześcijaństwa /…/ by nasz naród nie dotrwał do dziś bo by nam Niemcy i zakon nie dali spokoju”

      To z czyjej to winy by było? Z winy naszych ojców, naszej starej słowiańskiej wiary? Którą Ty nazywasz „pogaństwem” bo tak Cię zmanipulował Rzym. Religię katolicką ustanowił cesarz Rzymski, a nie Jezus. Poza tym Jezus nie był słowianinem. I kazał Ci abyś miał w nienawiści swoją matkę.A jak matki nienawidzisz, to kogo możesz kochać? ;)

      Popieram to – co napisał LeszyMir.
      Ruch Narodowy jak chce być traktowany poważnie, niech się z dala trzyma od religii!
      No chyba, że to ruch moherowych beretów :)))

     • Zofia Barbara Laska

      1o przykazań to cywilizacyjny kręgosłup Nie ma moralności ani etyki świeckiej Wszyscy widzimy co się dzieje w obecnym świecie w którym ważna jest mamona a nie etyka

    • Ewa

     Ja nie pojmuję dlaczego w tym kraju wszytko zwala się na księży… a jak nie księża to politycy. Ludzie – to MY jesteśmy Polską, My mamy w sercach Polskę, My tworzymy Polskę i to MY odpowiadamy za to w jakim stanie ta Polska jest dzisiaj… a jest w stanie tragicznym. Jesteśmy narodem, który potrafi się podnieść… ale dopiero jak zostanie rozerwany, stłamszony i sponiewierany. Sprostujcie mnie jeśli się mylę, ale kto odpowiada za przekazywanie nowym pokoleniom tradycji i wartości? Ksiądz? Polityk? A może pani Stasia ze spożywczaka? To MY, nasze pokolenie odpowiada za to w co będzie wierzyć i nosić wsercach pokolenie które przychodzi po nas. Jako matka jestem odpowiedzialna za to czy moje dzieci będą znały historię kraju, bo na szkołe to już nie ma co liczyć, za to czy moje dzieci będą pielęgnować tradycje, które jeszcze przetrwały. Jeśli nie ja ich tego naucze to kto?
     Dopiero co się przebudziłam. Mi nikt nie powiedział dlaczego mam kochac ten kraj, dlaczego mam nie stać z boku albo iść za tłumem tylko samodzielnie przyglądać się temu co się wokół mnie dzieje i samodzielnie wysnuwać wnioski, dlaczego mam nie zaprotestować kiedy ktoś robi coś co jest złe dla nas wszsytkich. Moja integracja z tym krajem zaczęła się od słów wierszyka z zerówki:

     — Kto ty jesteś?

     — Polak mały.

     — Jaki znak twój?

     — Orzeł biały.

     — Gdzie ty mieszkasz?

     — Między swemi.

     — W jakim kraju?

     — W polskiej ziemi.

     — Czem ta ziemia?

     — Mą Ojczyzną.

     — Czem zdobyta?

     — Krwią i blizną.

     — Czy ją kochasz?

     — Kocham szczerze.

     — A w co wierzysz?

     — W Polskę wierzę.

     — Coś ty dla niej?

     — Wdzięczne dziécię.

     — Coś jej winien?

     — Oddać życie.

     Niech każdy sobie wryje te słowa w pamięć, ja dopiero teraz je zrozumiałam… po prawie 30 latach dotarł do mnie ich sens.
     Nie chcę aby moje dzieci były tak krzywdzone, jak mnie tym nieuświadamianiem skrzywdzili moi rodzice. Nie chcę, aby któregoś dnia obudziły się jako mniejszoć narodowa w POLSCE, daj Bóże oby to była jeszcze Polska,

     Płakać mi się chce jak myślę o tych wszytkich, którzy oddali życie za wolność… o tych którzy wierzyli, nie mieli nadzieję, WIERZYLI, że ich ofiara da następnym pokoleniom wolny kraj – WOLNOĆ. Jaką wolność pytam dzisiaj? Nie Mieszko za to odpowiada, nie ksiądz który jeździ mercedesem tylko TY.
     AMEN.

    • Matik

     I dlatego religia jest nic nie warta. Wyobraź sobie jak rozwinięta była by nasza cywilizacja gdyby nie śroedniowiecze i całe te bzdety o bogu

     • el camillo

      Wyjątkowy z Ciebie ignorant, historii Cię nikt nie uczył. Właśnie w średniowieczu Kościół był najbardziej humanitarną organizacją, bronił ludzi przed biedą i niesprawiedliwością, poczytaj sobie o prawdziwej historii Inkwizycji, nie tej którą wpajają Ci do głowy lewaki. Nawet nie wiesz jacy bylibyśmy ubodzy kulturowo i technologicznie bez średniowiecza. W ogóle sama nazwa „średniowiecze” to dzieło renesansowych rozwiązłych ludzi, zachwyconych idealizmem antycznym.

    • Głos

     Co pan opowiada. Gdyby nie przyjęcie chrztu byłby pan teraz niemieckim pachołkiem, anie Polakiem!

    • Zbigniew

     Absolutnie sie zgadzam z panem LeszyMir ! Pozdrowienia z Nowego Yorku – Zbigniew

   • juliusz kalodont

    PiS jest taka sama V kolumna jak PO. Choc i z jednej i drugiej wybraloby sie kilku prawdziwych polakow. Kaczynski, Hofman, cala ta wierchuszka tylko szkodzi PiSowi

    • Zofia Barbara Laska

     jesteś ignorantem -PiS zadłużył potęznie Polske ? PiS zniszczył stocznie ? PiS zniszczył nasza gospodarke ?PiS spowodował ogromne bezrobocie ? itd itp

   • Jan

    Polska zbudowana na wartościach chrześcijańskich – TAK. Katolicka (czy inna religijnie) – NIE

    • opera jw

     Wartości chrześcijańskie, czyli nienawiść ojca, matki, brata, sąsiada – jak to Jezus zalecił ;)
     Dlatego tyle donosów :)))
     I kłótnie w sejmie…
     SPORY, SWARY, KŁÓTNIE…
     I Polak z Polakiem nie może się dogadać.
     „Polak Polakowi wilkiem”…
     Na tym Janie chcesz dalej budować Polskę?

   • Patryk

    Wystrzeganie w zwalczaniu PiSu? Przecież to jest lewacka partia. Kaczyński cały czas mówi o suwerenności naszego państwa, a jednocześnie o utworzenie silnej armii europejskiej, która będzie nas bronić. Kaczyński to taki sam złodziej jak Tusk, pomijam tu już wiceprzewodniczącego – wariata Macierewicza.

   • Bądzki

    Większość twoich oczekiwań spełnia Kongres Nowej Prawicy bez tego socjalizmu, którego smród ciągnie się za Ruchem Narodowym i KNP podało konkretne działania w sferze gospodarczej, a z tego co mi się udało dowiedzieć o planach RN odnośnie gospodarki to pan Winnicki w jednym z wywiadów mówił, że mamy kierować się „interesem narodowym”, a co się za tym „interesem” kryje to nigdy nie zgadnę ;[

   • szyszka

    Wiarą naszych Ojców jest czysty poganizm-proszę doczytać.Wiara chrześcijańska jest wiarą ludów semickich.Polsce jest potrzebny Ruch Narodowy ale bez Zawiszy i Winnickiego,te persony odstraszają wiele osób.

   • Zofia Barbara Laska

    Tak Patrioci muszą się połączyć – aby dokonać zmiany musimy być silni – pozdrawiam

  • I am not

   Przeczytałem dokładnie całą deklarację i nie znalazłem w niej nic nawiązującego do idei socjalistycznych. Wręcz przeciwnie widać, że Ruch Narodowy to silnie prawicowa organizacja. Może coś przeoczyłem więc prosiłbym cię abyś zacytował część, którą uważasz za socjalistyczną.

  • Włodek

   Do opisu rzeczywistości potrzebne są pojęcia, które określiłbym jako słowa klucze. Bez nich ocena tego co się z nami dzieje jest niemożliwa. Do takich pojęć należy słowo KSENOKRACJA, czyli rządy obcych (ksenos). Rozejrzyjmy się wokół, gdzie jest polskość? Czy tego chcieliśmy popierając Solidarność? Rewolucja solidarnościowa wykorzystała naszą, Polaków, miłość do wolności podobnie jak to było podczas nieudanych powstań. I co ciekawe ksenokraci milczą jak zaklęci o powstaniach zwycięskich (wielkopolskie, lwowskie, śląskie, zamojskie – podczas II wojny św.) natomiast pieją z zachwytu nad powstaniami przegranymi. Pisze o tym nasz wielki Roman Dmowski. Drugim pojęciem niezbędnym do prawidłowej oceny rzeczywistości jest słowo ANTYPOLACY.
   Życzę powodzenia w dochodzeniu do prawdy.

  • Andriej

   Korwin zaszczepił młodzieży poglądy, wedle których wszelkie objawy socjalizmu to zło konieczne. Ciekaw jestem ilu takich filantropów znajdziesz, kiedy wszyscy myślą wyłącznie o zarobku na własne konto. Byłem przez jakiś czas w Holandii, gdzie poziom socjalizmu jest znacznie większy niż u nas, a nie wydaje mi się, żeby źle się tam ludziom żyło. Wszystko zależy w jakich sprawach i w jakim społeczeństwie. Ale stawianie sprawy, że albo liberalizm, albo nic, to trochę utopia.

   • Krystian

    A ja uważam, że to właśnie nadmiar socjalizmu powoduje do niego niechęć, jak i niechęć do pomagania innym. W wielu przypadkach, ludzie, którzy otrzymują pomoc socjalną, żyją na wyższym poziomie niż ludzie, którym się odbiera.
    Zamiast socjalizmu, dobrowolna omoc społeczna. Bez naruszania ci innych poprzez kradzież.
    Myślę, że pogotowie medyczne ratujące życie i przytułki dla bezdomnych to akceptowalny poziom socjalizmu, na który wszyscy by przystali. Natomiast reszta powinna być sprawą każdego człowieka.

  • Roman fs

   Podziały, podziały i podziały. Czarno to widzę. Ile osób tyle pomysłów. Brak jednej wspólnej idei łączącej Polaków. To jest bez sensu.
   Sympatyzuję, ale w nic już nie wierzę.
   Pozdrawiam!

  • slavic

   dlaczego masz czarnucha na zdjeciu? skoro to oni potrzebuja socjalizmu bo by umarli z glodu, sa za leniwi do pracy.

  • Guest

   Socjalizm w moich uszach ma oddźwięk fekalii w szambowych rurach, zastanawiam się jednak nad losem tych, którzy już zapłacili za swoje emerytury. Zastanawiam się nad losem tych, których ta parodia Polski zniszczyła, i są teraz np. pogrążeni w długach, bądź ścigani przez prokuratora za obrazę prezydenta. Polsce potrzeba skrajnie drastycznych reform i rządów silnej ręki i zupełnie nowego państwa, a nie tylko kolejnych łat na dzisiejszej pseudoPolskiej państwowości.

  • Krzysiek

   Socjalizm w moich uszach ma oddźwięk fekalii w szambowych rurach, zastanawiam się jednak nad losem tych, którzy już zapłacili za swoje emerytury. Zastanawiam się nad losem tych, których ta parodia Polski zniszczyła, i są teraz np. pogrążeni w długach, bądź ścigani przez prokuratora za obrazę prezydenta. Polsce potrzeba skrajnie drastycznych reform, rządów silnej ręki oraz zupełnie nowego państwa, nie zaś kolejnych łat na dzisiejszej pseudoPolskiej państwowości.

  • Sławomir Ziarno

   Dokladnie jestem tego samego zdania

  • Osama Bin Laden

   „usunięcie wszelkich państwowych programów socjalnych (służba zdrowia, emerytury” kompletny absurd .

   A co do samych Narodowców to dla mnie są to paranoicy , myślący zbyt prostolinijnie,z automatu odrzucając wszystko co w swych urojeniach uznają za „Lewackie , „Żydowskie” i tak dalej.W moich oczach wasza ignorancja i ksenofobia dyskwalifikuję was jako pretendentów do rządzenia tym krajem.Z jednej prostej przyczyny ,różnorodność ideowa dzisiejszego świata by was zjadła, pogłębiła kompleksy i szybko wrócili byście do punktu wyjścia czyli w sumie ta wasza ” unikalna Polska myśl polityczna” stała by z wami w miejscu i jak wy strzelała fochy na resztę świata.”Polska dla Polaków”-to już jest klasyk więc pocisnę ogólnikiem (nie chce mi się rozwijać) czyli co , nasi rodacy mogą ”hańbić dumę narodową” obcych państw swoją obecnością na ich choćby rynku pracy , ale obcokrajowcy do nas już nie mogą (a jak czarni to już w ogóle-Do dzidy i słonie ganiać, a jak Ukrainiec to on NA BANK miał dziadka w UPA , i tylko kombinuje jak by tu Belweder spalić)?

   Nie twierdze że ludzie którzy rządzą aktualnie robią to dobrze ale wy nie macie potencjału na ten moment żeby zrobić to lepiej ,wprowadzając

  • taki tam

   Przychamuj Wasze z tą walką, bo mogą kiedyś poprosić o realizację obietnicy.

   A zanim zlikwidujesz socjał, to zadbaj, żęby kilka milionów nie zmarło z głodu i chorób jak to już zrobisz. Inaczej ja będę pierwszym, żeby Ci się przeciwstawić.
   Nie w swoim interesie (mam ubezpieczenie zdrowotne z mojego korpo i dość kasy na prywatne wizyty u lekarzy) ale w interesie słabszych, okradzionych przez komunę a potem Balcerowicza.

 • Marcin

  Do Kuby – nie da się odrzucić elementów socjalizmu. Nie da się być nacjonalista nie będąc po trochu socjalistą ponieważ naród to JEDNOŚĆ. Nie może być tak, że część osób jest wykluczona tak jak w kapitaliźmie propagowanym przez JKM.

 • aqreperyt

  Czyli odzyskamy ziemie wschodnie albo zrobimy byłe państwa Polskie(ukraina,litwa,białorusi)zależne Polsce jako państwa satelitarne uzależnione od Polski i od Polaków?Armia nasza jest mizerna jak Rwandy!co armią!

  Gospodarka uzależniona od Niemiec. Co z Gospodarką?
  Polityka zagraniczna co i jak?
  Na litwę tępą Polaków!Co z nimi?
  Tusk broń interesów marnej ukrainy a nie Polski!

  • XX

   Ukraina, Litwa, Białoruś. Nazwy państw piszę się w języku polskim z wielkiej litery. Patrioto! Dbaj o nasz język.

   • ja

    „……Patrioto! Dbaj o nasz język….”

    Drogi „XX” – a może „agreperyt” nie jest Patriotą lecz szowinistą?
    W takim przypadku pisownia jest chyba jest ok :) /?/

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szowinista

    jan

 • aqreperyt

  Co z ludnością w Polsce?
  Nasz kraj ma 38 mln ludności!
  Za 20 lat 34 mln spadnie drastycznie populacja nasza!
  zdrowy kraj jak Niemcy czy Anglia ma wielkości populacji 80-60 mln a nasz kraj jest porównywalny powierzchniowo ma o wiele mniej a tym bardzie mało osób zarabiający na emerytów.
  Nasz Państwo nie wytrzyma takiej polityki antyrodzinnej ,antypolskiej i imgracyjnej!

 • Marynarz

  Życzę sukcesów w dalszych działaniach, jednocześnie zachęcam do gruntownego planu Gospodarki Polskiej. Wielu młodych ludzi jest wciąż głodnych konktretów, a wybory tuż tuż…

 • Artur

  Co, jeżeli jestem ateistą, libertarianinem? RN uszanuje moje poglądy, wolność mojej jednostki do samoposiadania samym sobą i swoją własnością?

  • Zorro

   Jeżeli nie będziesz w tym momencie oczekiwał pomocy i nie działał na szkodę dobra wspólnego to co im do Ciebie?

 • Adam

  Popieram ten ruch ze względu na to, iż trzeba zrobić porządek z pasożytami i ludźmi działającymi na szkodę państwa. Nie podoba mi się klerykalny charakter tego ruchu i sojcjalistyczne ciągoty. Czekam na laicką prawicę która odzwierciedla moje poglądy. Najważniejszą kwestią w tej chwili jest zmiana systemu która wykluczy dojście do władzy różnej maści pasożytów, nierobów i gangsterów. W dalej kolejności trzeba doprowadzić do zmniejszenia bezrobocia poprzez zwiększenie inwestycji, co za tym idzie, koniec z marnotrawieniem państwowej kasy, hodowlą armii urzędasów i tolerancją dla niekompetencji i ‚ tumiwisizmu’. Problem polega na tym że Polska jest częścią globalnej ekonomii i zmniejszenie bezrobocia będzie trudnym zadaniem, ale wierze, że wykonalnym. Pozdrawiam Do roboty!

  • Viking

   Popieram Adama. Organizacja Narodowa, musi byc laicka, i nie opierac sie w zadnym wypadku o KrK czy inne koscioly. Wtedy bedzie to szeroki front

   • ech

    Laicka prawica? Podstawą wszelkich prawicowych ideologii jest Chrześcijaństwo…

    • John Galt

     Podstawą wszelkich prawicowych ideologii jest liberalizm a więc brak ingerencji w gospodarkę ze strony państwa (nie wynika to niestety z deklaracji ideowej Ruchu Narodowego) lewicowe ideologie to ideologie zakładające mniejszą wolność jednostki odrzucaną na rzecz ingerencji w jej autonomię przez „specjalistów państwowych” którzy powiedzą jej co jest dobre a co złe (siłą rzeczy często wystepuje to w parze z brakiem respektowania praw religii) Kwestia podejścia do wiary nie powinna moim zdaniem być upolityczniona, ale tak nam wpajają media że prawica (PiS) to „krzyżyk” a lewica (PO) to jaśnie oświeceni. Dla mnie obie partie to lewica, dlatego nic się nie zmieni niezależnie od tego która by nie była u władzy.

   • PiłsudczykZlewej

    Panowie wy naprawdę myślicie że ruch narodowy organizowany przez młodzież wszechpolską która głosiła dążenie do zbudowania „katolickiego państwa narodu polskiego” czy skandowała „chcemy katolika a nie heretyka” za rządu Buzka, będzie laicka? ONR jest mniej katolicki ale do laicyzmu też mu daleko.

  • Generał Narodowiec

   Może Kongres Nowej Prawicy? Chce obalić ten pasożytniczy system, wprowadzić kapitalizm, opiera się na katolicyźmie ale jednocześnie szanuje inne wyznania (o ile nie chcą zniszczyć kościoła katolickiego i nie są ekspansywne jak islam), jest Narodowy, chce silnej Polski, sprzeciwia się w większości zbutwiałej kulturze zachodu (demokracji jako rządów motłochu, propagandzie homoseksualnej i lewicowej), dba i interes Polski a UE, USA itp, chce wyjścia Polski z Unii Socjalistycznych Republik Europejskich.

   • Włodek

    Pisze Pan …”i nie są ekspansywne jak islam.” Ciekawe, że ekspansja judaizmu Panu nie przeszkadza!

 • GPS
 • abc

  pobór do wojska, potępienie emigracji, budowanie fabryk, usunięcie demokracji, emigracja żydów z polski. Trochę liberalizmu trochę socjalizmu a nie jak to głoszą opętani przez Korwina wzorując się tylko jego słowami a nie mając o tym pojęcia np.głosząc hasło zakaz pedałowania które jest typowo socjalistyczne.

 • Marcin

  Jeżeli to co POLON pisze na temat gospodarki, czyli wspieranie wolnego rynku w jego stricte narodowym charakterze i polskich małych przedsiębiorców, to poprę Ruch Narodowy całym swym sercem.

 • Max

  Taa wojna to pokój podbić kresy i oczywiście polonizować tak jak nas kiedyś germanizowano czy rusyfikowano. Jak kalemu ukraść to źle ale kali kraść to dobrze. Już w IRP czy w IIRP było widać za kogo nas uważają na wschodzie. Za zwykłych okupantów. Banderowcy to się nagle z nikąd wzięli albo wcześniej powstańcy kozaccy? Lach zawsze będzie dla nich wrogiem więc nie mamy tam czego szukać. Siła to nie tylko armia ale też gospodarka i ewentualnie politycznie czy dyplomatycznie to stworzyć jakąś konfederację w przyszłości ale nigdy wojskiem ,bo to się obróci przeciwko nam jak już chcecie mieć te Wilno czy Lwów. Nawet sam Dmowski nie chciał za bardzo iść na wschód gdyż chciał państwa jak najbardziej jednolicie narodowego i akurat dzisiaj paradoksalnie spełniamy ten ideał.

 • Jacenty

  Podoba mi się Wasz program i chętnie bym dołączył do RN. Wreszcie znalazłem to czego nie oferował nikt dotychczas. Niestety , po przeczytaniu opublikowanych komentarzy , zastanawiam się czy pisali je Polacy , czy wynajęci Rumuni . Miodek by się załamał . Naprawdę uważam , że w programie powinniście położyć nacisk na język polski w mowie i piśmie . Dość już zalewającej nas angielszczyzny , która tylko paskudzi nasz piękny język. Bądźmy Polakami nie tylko sercem , ale również mową i pismem. Pozdrawiam.

  • Robert

   Jacenty! Ja tez się zastanawiam kto ci to pisał. Paskudzisz nasz piękny język stawiając przecinki i kropki po spacji. Nie wiem jak mową, ale pismem się nie popisałeś. Świadczy to, moim zdaniem, o pewnej pułapce, w którą nie powinniśmy dać się schwytać. Wzniosłe hasła, nawoływania do patriotyzmu, i poważne cele, będą tylko wtedy mieć jakąkolwiek moc i sens, gdy zaczniemy od siebie. Ewentualnie od najbliższego otoczenia. Jacenty pokazał, jak łatwo można wystawić się na szyderstwa, gdy nawołuje się do czegoś, czego samemu się nie robi, nie umie, nie zna. PRACA U PODSTAW i OD PODSTAW! Od tego zacznijmy. Co do RN, jestem „za”. Jak tylko znajdę jakiś terenowy ośrodek w moich stronach, przystąpię natychmiast.

   • Krystian

    Przestań sobie żartować z kolegi :-) Zasady stawiania znaków interpunkcyjnych w tekscie maszynowym nie ograniczają się do języka polskiego. Bardziej związane są ze znajomością zasad maszynopisania.

 • chicco

  Idee, moim zdaniem, dobre, ale z poparciem poczekam, aż dowiem się o sposobie, w jaki zamierzacie je realizować, bo było już wiele dobrych ideologii, których realizacja nie przyniosła nic dobrego…

  I jakby mi mógł ktoś wytłumaczyć końcowe hasło: „WOJNA TO POKÓJ – WOLNOŚĆ…”, ponieważ nie do końca rozumiem przesłanie, to będę wdzięczny.

  • Nokto

   „1984” Orwella – nowomowa totalitarna

 • wojtek

  a co z Żydostwem który uformował sobie elity rządzące Polską — i czy każdy członek Ruchu Narodowego będzie rodowitym Polakiem nie mieszkańcem Żydowskim w Polsce

  • marek64

   Co masz do Żydów.. ?Chrystus był Żydem.. I to praktykującym ;) Niejeden z nich jest większym Polskim patriotą niż
   rodowity jej mieszkaniec..

   Proponuję zacząć od podatków.. Ich ściągalności..

   Nigdy u mechanika nie dostałem rachunku.. a to okradanie państwa..

   Ciekawa idea, mam nadzieję jednak że od antysemityzmu się odetnie zdecydowanie.. Pozdrawiam

   • Anon

    Obciążenia są tak duże, że gdyby mechanik wystawiał rachunki to po miesiącu zwinąłby interes i nie miałbyś gdzie samochodu naprawić.

  • jan

   „…..a co z Żydostwem który uformował sobie elity rządzące Polską — i czy
   każdy członek Ruchu Narodowego będzie rodowitym Polakiem nie mieszkańcem
   Żydowskim w Polsce….”

   Czy chodzi o to co w poniższym linku ?
   http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320

   jan

 • Henryk

  Szanowni Państwo,
  Jestem sympatykiem wszelkich patriotycznych organizacji, inicjatyw i ruchów. Mam tylko, jedno pytanie, przepraszam za grubiaństwo z mojej strony, ale w jaki sposób pojmujecie Państwo liberalizm? Czy chodzi tu o paskudną, lewicową wersję liberalizmu obyczajowego, który prowadzi do takich sytuacji jak Grodzki w sejmie, czy może raczej o klasyczny liberalizm gospodarczy?
  Pytam, ponieważ chętnie dołączyłbym do RN, jestem katolikiem, jestem dumny z bycia Polakiem, czuję wielką więź ze środowiskami narodowymi, ale jednocześnie popieram rozwiązania rynkowe w gospodarce. Czy to mnie przekreśla jako potencjalnego członka?
  Pozdrawiam serdecznie. Niech żyje Wielka Polska!

 • Hochoł

  Polska jako rynek zbytu dla towarów a Polacy mogą stanowić jedynie tanią siłę roboczą do budowy wielkiej rzeszy ,to podstawy programowe obecnego i poprzednich rządów .
  Zachodnie korporacje przejęły banki i handel zniszczyły przemysł i rolnictwo korzystając z przywilejów danych im przez zdradzieckich sprzedajnych tzw ministrów i premierów.
  Wszystkich należy postawić przed trybunałem stanu !!!!!!!
  Polską ziemię wykupują Niemcy, ci sami którzy w ostatniej wojnie zamordowali 6 mln Polaków .Polska armia broni interesów USA w Afganistanie i innych krajach,USA zatwierdziło rozbiór Polski znany jako pakt Ribbentrop-Mołotow przyznając sowieckiej Rosji polskie kresy.
  To właśnie trzeba zmienić
  Ale sprawą najważniejszą jest Polska silna ekonomicznie.Zasobne społeczeństwo zbuduje silną gospodarkę i to sprawi że staniemy się krajem wolnym i niepodległym.

  • Kazik

   Silna ekonomicznie Polska. Zasobne spoleczenstwo……..na umowach smieciowych ? Polak Polakowi wilkiem jest !!!!

 • Aśka

  Podoba mi się punkt pierwszy, który zdaje się być fundamentem i kluczem do działań od 2 do 6. Komentując punkt 3 – młodzież, której będzie się ‚wybijać z głów’ kulturę liberalno – lewicową (osobiście jestem na tak) zacznie się buntować, a wiemy, że bunt zawsze jest trendy wśród młodych i w DALEKIEJ przyszłości może to ukształtować nowe pokolenia, które będą lewicowe, i tak w kółko, bo wiadomo, że polityka to proces. Punkt 4 – dobrowolna współpraca z innymi państwami brzmi dość łagodnie jak na nacjonalistyczne jakby mogło się wydawać wizje. Oraz dorzucić można punkt 5 – ,,Przywróci powagę i wielkość polskiej kulturze, tak, by ponownie stała się atrakcyjna dla innych narodów, także jako gwarant uniwersalnych wartości”; jesteśmy skazani na przyciąganie obcokrajowców do naszego państwa. Jeśli faktycznie to tak by miało funkcjonować to jestem za, natomiast jeśli wiązałoby to się z egoizmem co do innych narodów i z odwróceniem się do nich plecami lub wręcz poniżeniem ich nawet słowem, wtedy byłam przeciwna temu ‚projektowi’. Polska potrzebuje szacunku od innych, przecież każdy by chciał, aby jego ojczyzna była podziwiana i doceniana.

 • Pingback: Ruch Narodowy – Bez krzyża?

 • h

  Ustrój polityczny i ekonomiczny Polski powinien zakładać szczęśliwy i dostatni ( co nie musi oznaczać bogaty ) rozwój wartościowych pokoleń a nie podporządkowywać cały naród interesom garstki . W ytm celu każda rodzina powinna otrzymać hektar ziemi na rodową posiadłość . W ten sposób każdy będzie miał swoją namacalną małą ojczyznę ( ojcowiznę )

 • Tomek

  Hasła brzmią pięknie, ale są szalenie niebezpieczne dla Polaków i Polski. Jeśli jakimś cudem byście mieli wpływ na władzę oznacza to marginalizację Polski w Europie i na świecie. Oznacza to wychowywanie Polaków na jedną modłę jak produkt ze sklepu. Wszyscy sformatowani tak samo a jak ktoś się wychyli to won z kraju. Narodowy socjalizm już był u naszych sąsiadów, i jak to się skończyło?

  • John Galt

   Słuszna uwaga, nie można zastępować jednych regulacji ze strony państwa innymi i niczego narzucać siłą. Najbardziej za to podoba mi się pomysł usunięcia z rządu magdalenkowych lodziarzy :)

   • Włodek

    Czytam i zdumiewam się. Wszyscy chcą dobrze, lecz brakuje Państwu czegoś co bym nzwał wspólnym mianownikiem, a co jest zawarte w „Polityce polskiej”. Od tego należy zacząć rozważania. Stawiam pytanie – co to jest polityka polska, czy ktoś to rozumie, czy ktoś o tym słyszał?

 • dv

  odnośnie pkt 6 czyli suwerenności ekonomicznej i obrony złotego. Niezbędne bedzie znacjonalizowanie NBP, który jest w chwili obecnej w prywtnych rękach. Nie może być tak że bank emisyjny i w dużej mierze odpowiedzialny za finanse państwa jest w prywatnych rękach (prywatnych akcjonariuszy), który pożyczajac pieniądze dla państwa żąda ich zwrotu z procentem zadłużajc naród a przynosząc zyski prywatnym akcjonariuszom. Tu jest potrzebne rozwiązanie takie jak w Islandii lub na węgrzech viktora Orbana. Nacjonalizacja najważniejszego banku, który wrazie potrzeby wyemituje pieniądze dlapaństwa bez żądania odsetek. I nieprawdą jest że dodrukowywanie pieniędzy tworzy inflację. Inflację tworzą odswtki ściągane z ludzi, gdyż zabiera im się pieniądze, których z czasem mają coraz mniej.

  • messer

   Co to znaczy „wyemituje pieniądze dla państwa”? Pieniędzy nie można ot tak emitować – bo to okradanie całego narodu, obniżające wartość ich oszczędności.

   • dv

    okradanie narodu to ściąganie z nich pieniędzy aby spłącić długi wraz z odsetkami zaciągnięte przez rząd.Z tego tworzy się inflacja. Co jest lepsze? pożyczka w obcych bankach którą trzeba spłacić z odsetkami? pytanie skąd wziąść na odsetki? czy zwiększyć podaż pieniądza bez odsetek? I tu i tu mamy napływ pieniądza na rynek więc o jakim obniżeniu wartoa ty mówisz? Skoro są takie potrzeby tzn są potrzebne pieniądze na rynku aby zakupić pewien towar, uzbrojenie itp. tzn że pieniądz ma pokrycie. To co mówisz to są bzdety propagandy banksterów. Inaczej co jest lepsze? pożyczka z banku prywatnego którą trzeba oddać z odsetkami czy pożyczka z banku znacjonalizowanego, którą można oddać bez odsetek? takie pieprzenie że emisja pieniądza tworzy inflacje to bzdury. a co pożyczki z prywatnych banków i zycie na kredyt to niby co tworzy. przecież tak samo zwiększa się podaż pieniądza na rynku

 • radek

  Jak są Wasze poglądy na tema narkotyków(marihuany).

  • radek

   *temat

   • Goliat

    Sport – TAK Narkotyki – NIE!!!

    • ehh

     Ehh, już widzę następny klub ludzi oślepionych komuną, tak czy inaczej. Zdelegalizujcie apap i ibuprom, bo to też narkotyki…

     Myślałem, żeby was popierać, ale macie oczywiście krótkie umysły i pewnie jeszcze zaślepione klerem.

     Wasz klub to będzie PIS sprzed Smoleńska.

 • Viking

  Ruch Narodowy- musi byc tylko i wylacznie laicki. Nie moze w zadnym wypadku opierac sie o zadne wyznanie czy kosciol szczegolnie uwzgledniajac KRK. Nie podrodze nam z Watykanczykami. A wtedy Ruch Narodowy urosnie w sile

  • zorro

   Laicki to był ruch narodowy Adolfa. Ten kraj powstał na krzyżu i na krzyżu umrze, zaś od moralności chrześcijańskiej nie masz lepszej, zależność od instytucji jest, owszem, niebezpieczna…

 • Viking

  My mamy budowac Polske o zdrowe zasady narodowe. Wszystkie partie pseudopatriotyczne w Polsce, zaslaniaja sie chrzescijanstwem w tym szczegolnie katolicyzmem, co wywoluje salwe smiechu. Tamte partie niech zaloza sobie kolka rozancowe, a nie biora sie za polityke. Ruch Narodowy musi byc otwarty dla kazdego patrioty, bez wzgledu na wyznanie, religie, swiatopoglad ateistyczny itp.

  • jan

   „……..Wszystkie partie pseudopatriotyczne w Polsce….”

   A co to patriotyzm według ciebie Viking?
   A czy są partie nie patriotyczne? Jeżeli są, to które i dlaczego?

   dzięki za info

   jan

   • Włodek

    Aby dać odpowiedź na wpisane powyżej i poniżej pytania, musimy wiedzieć kim jesteśmy, co dziedziczymy? Czy pochodzimy z jakiegoś międzynarodowego bałaganu? Czy z jakiegoś superprecyzyjnego, antypolskiego porządku? Czy może ze wspólnej miłości (często skutecznie zakłócanej)? Od tej odpowiedzi zależy nasze działanie, bądź jego imitacja, która jest jak wiemy najgorszym rodzajem kłamstwa. Przy jego pomocy, imitatorzy próbują nam wmawiać jakieś uniwersalne rozwiązania ustrojowe. A zatem jak działać? Daje nam, na to pytanie, odpowiedź Ojciec II Rzeczypospolitej, twórca Jej granic, pan Roman Dmowski w dziele swego życia pt. Polityka polska i odbudowanie państwa.

    I nie jest to, jak sugerują ku własnej kompromitacji niektórzy, jakaś urawniłowka. Własną politykę narodową posiada każdy naród i jest ona stała dla danego narodu. Bez jej znajomości nie jest mozliwe budowanie państwa i rozwój narodu. Każdego.

    Zatem dyskusja, aby miała sens i abyśmy nie robili za prowokatorów, musi być poprzedzona przestudiowaniem tego dzieła.

  • Michalr

   Religie są różne stąd i etyka jest różna. Np. w Islamie zgwałcony ponosi karę, a Judaizmie nie ma własności prywatnej w naszym rozumowaniu stąd wieczne roszczenia żydów. Każdy może się modlić do kogo chce ale nie na ulicy! To jest kraj Polków katolików i na naszej ziemi obowiązuje etyka chrześcijańska. A jak ktoś będzie się stawiał, żeby kamieniować własną żonę było wolno to ma prawo do opuszczenia kraju, a jeśli nie, to czekają na niego działa i gąsienice. I tyle. Ze złem i patologiami się nie dyskutuje.

 • Agent J 23

  Chciałbym wierzyć w intencje Ruchu Narodowego. Odsunięcie od władzy starego układu, jest czymś nowym i godnym przyjżenia się. Obawiam się jednak, że niedługo podłączą się do niego wszelakiej maści ” politycy starej daty”, wietrząc w tym, jedyną szansę na przeżycie w biznesie politycznym. Jedyna sznsa na przemianę, to przewrót w „stylu afrykańskim” – przeciwnicy polityczni do ziemi. W innym przypadku grozi nam powtórka z historii. Stary układ znajdzie sposób aby się przemycić do nowopowstałych sił politycznych. Baaa! Może nowe struktury polityczne są kreowane przez stary układ, celem rewitalizacji. Już tak było z Solidarnością. Komuniści naszpikowali Solidarność agentami, do tego stopnia, że teraz nie wiadomo czyje decyzje w tym związku dochodziły do skutku (esbeków, czy styropianowców). Dla „UKŁADU” nie jest ważne, pod jakim sztandarem idzie, nie ważne czy nazywają się PZPR, czy Solidarność. To nie jest , żadna teoria konspiracyjna. Wystarczy znać troszkę historii,obserwować i interesować się światem.

 • Łukasz

  Jestem laickim konserwatystą gotowym poprzeć ten Ruch jako alternatywę dla degrengolady jaką obecnie mamy.

 • supermario

  Po pierwsze likwidacja podatku dochodowego i gruntowego.Są antywolnościowe i karzą za pracowitość.Stanowią marginalny procent w budżecie.W zamian proponuję podatek obrotowy.Nie jest on także sprzeczny z prawem UE.Likwidacja obowiązku płacenia ZUS przez drobnych przedsiębiorców w przypadku nie uzyskania dochodów w danym miesiącu,oraz likwidacja obowiązkowego OFE.Uchroni to wiele małych firm przed bankructwem.Kasa ZUS podobnie jak OFE jest pusta i faktycznie zaciągnięte zobowiązania względem obecnych emerytów i tak są wypłacane ze skarbu państwa.Wprowadzić na producentów obowiązek skupu opakowań.Wymusi to rozwiązanie stosowania przez nich opakowań wielokrotnego użytku.Pamiętam że kiedyś skupowano butelki,słoiki,makulaturę,złom.Polityka śmieciowa nie uderzy po kieszeniach konsumentów.Ukrócenie lichwy i wprowadzenie prawdziwej upadłości konsumenckiej.Jak to możliwe że przy inflacji 2-3% rocznie najtańszy „kredyt” konsumencki wynosi 22%.Lichwa jest potępiona przez pismo święte a RN przecież odwołuje się do wartości chrześcijańskich. Uwolnienie progów podatkowych , które się nie zmieniły od 2008 r i ponoć mają być zamrożone do 2016 r.

 • Daniel Korzeniewski

  Witam.
  Urodziłem się w katolickiej rodzinie, ale nigdy za bardzo nie wierzyłem w Boga, a moje przywiązanie do Kościoła Rzymskokatolickiego było spowodowane moimi nacjonalistycznymi poglądami. Ponad rok temu zacząłem czytać Pismo Święte i przeżyłem głębokie nawrócenie i zostałem członkiem Kościoła Chrześcijan Baptystów. Od młodych lat fascynuję się polskim ruchem narodowym i nadal chciałbym uczestniczyć w jego życiu, ponieważ widzę w nim wielką nadzieję dla naszego narodu. Ale też wiem, że tzw. „Polak katolik” patrzy na inne wyznania jak na obcych, albo sekty. Chciałbym zapytać, jaki jest stosunek „Ruchu Narodowego” do innowierców. Czy moglibyście napisać coś więcej w „deklaracji ideowej” o postrzeganiu innych wyznań?

 • Macie

  Mam nadzieje ze w nastepnych wyborach ten Ruch bedzie startował. Ja z chęcią zagłosowałbym na was

 • Krzysztof W.

  Nie ma sensu się kłócić. W Polsce musi powstać realna siła, która będzie godzić ludzi, nawet różnych poglądów i wyzwań, pod sztandarem naszej tradycji i kultury. Z radością patrzę na RN jednak obawiam się radykalizmu, który nigdy nikomu nie przyniesie nic dobrego. Widać to na wielu przykładach. Nie piszę, że takowy radykalizm jest opisany wyżej, choć źle brzmiącymi wydają się być słowa zawarte na samym końcu Deklaracji, a mianowicie: …Polska dla Polaków… Rozumiem co chcecie powiedzieć pisząc te słowa, ale ich wydźwięk niestety znaczy w tych czasach co innego i wielu ludzi, którzy mogliby się przysłużyć sprawie, nawet w tę stronę nie spojrzy. Bardzo proszę o przesłanie na mój adres e-mail jakiejś informacji n/t: gdzie znajdują się jakieś placówki RN, czy może potrzebna jest jakaś pomoc w organizacji. Jestem patriotą i chciałbym uczestniczyć w formowaniu się czegoś co przeciwstawi się rosnącej utracie tożsamości narodowej i jak już wyżej wspomniałem mam nadzieję, iż ruch ten nie popadnie w skrajności bo to byłoby tylko jego zgubą i potęgowałoby marginalizację…szczęść Boże

 • Anka z Warszawy

  Do Władz Ruchu – Panie i Panowie musicie koniecznie zewrzeć szyki i stanąć do walki w najbliższych wyborach !!! Ale uwaga w między czasie na konfidentów, zdrajców i tzw „rozdrabniaczy”….niech nie powtórzy się scenariusz okrągłostołowy. Koniecznie trzeba wyjść do ludzi, drukować ulotki, aktywizować wszelkie informacje w internecie. Wychodzić na ulice nie tylko w dniach Świąt jak np. 11 listopada ale też wtedy, gdy np. ogłaszają kolejne bzdurne ustawy niszczące nas jako ludzi- nasz honor, wolność i ekonomię – jak np. ostatnio złodziejski plan o ustawie śmieciowej !!! Musicie być widoczni właśnie przede wszystkim w takich sytuacjach…..(nie tylko przy tzw „marszach równości” czy innych szmacianych wyjściach)…..ale na co dzień, z transparentami! Wtedy na pewno lepiej dotrzecie do ludzi…..i do młodych zwłaszcza. Dobrze by było zapraszać spoza granicy inne ugrupowania narodowe np. znaną już węgierska, serbską…ale też z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii…. tam też się ludzie burzą…nie mówiąc już o Grecji………Może Wiosna Narodów tym razem zacznie kwitnąć od Polski?????……………jeśli z Chrystusem – jako głównie dowodzącym – to na pewno…z resztą tak, jak jest to powiedziane i zapisane.

  Trzymam kciuki, jestem z Wami, będę głosować ! Szczęść nam Boże!

  ps: niech inni Polacy np. tak zwani laiccy się nie boją wiary, już niedługo przekonają się o jej prawdzie, niech czytają co tak na prawdę dzieje się z prawdziwym! kościołem – tam też są grupy rozkładające go na łopatki. (to tak dodatkowo :)). NIE DZIELMY SIĘ I NIE DAJMY SIĘ DZIELIĆ, PATRZMY NA TYCH, KTÓRZY ROBIĄ ZAMIESZANIE !

 • Anka z Warszawy

  Do Władz Ruchu – Panie i Panowie musicie koniecznie zewrzeć szyki i
  stanąć do walki w najbliższych wyborach !!! Ale uwaga w między czasie na
  konfidentów, zdrajców i tzw „rozdrabniaczy”….niech nie powtórzy się
  scenariusz okrągłostołowy. Koniecznie trzeba wyjść do ludzi, drukować
  ulotki, aktywizować wszelkie informacje w internecie. Wychodzić na ulice
  nie tylko w dniach Świąt jak np. 11 listopada ale też wtedy, gdy np.
  ogłaszają kolejne bzdurne ustawy niszczące nas jako ludzi- nasz honor,
  wolność i ekonomię – jak np. ostatnio złodziejski plan o ustawie
  śmieciowej !!! Musicie być widoczni właśnie przede wszystkim w takich
  sytuacjach…..(nie tylko przy tzw „marszach równości” czy innych
  szmacianych wyjściach)…..ale na co dzień, z transparentami! Wtedy na
  pewno lepiej dotrzecie do ludzi…..i do młodych zwłaszcza. Dobrze by
  było zapraszać spoza granicy inne ugrupowania narodowe np. znaną już
  węgierska, serbską…ale też z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji,
  Hiszpanii…. tam też się ludzie burzą…nie mówiąc już o
  Grecji………Może Wiosna Narodów tym razem zacznie kwitnąć od
  Polski?????……………jeśli z Chrystusem – jako głównie dowodzącym –
  to na pewno…z resztą tak, jak jest to powiedziane i zapisane.

  Trzymam kciuki, jestem z Wami, będę głosować ! Szczęść nam Boże!

  ps:
  niech inni Polacy np. tak zwani laiccy się nie boją wiary, już niedługo
  przekonają się o jej prawdzie, niech czytają co tak na prawdę dzieje
  się z prawdziwym! kościołem – tam też są grupy rozkładające go na
  łopatki. (to tak dodatkowo :)). NIE DZIELMY SIĘ I NIE DAJMY SIĘ DZIELIĆ,
  PATRZMY NA TYCH, KTÓRZY ROBIĄ ZAMIESZANIE !

 • Anka z Warszawy

  ….co do ideologii…dzisiaj nie socjalizm nie kapitalizm, nie liberalizm – ale DOBRO NARODOWE. Pamiętajmy, ze niektóre z założeń tych ideologii są dobre, czy były dobre…no bo przecież coś musiały mieć cokolwiek dobrego aby ludzi jakoś przekonać. W związku z tym dlaczego te wybrane dobra nie mają być dalej prowadzone. Opieka Państwa musi być – ale zdrowa, a jak ktoś sobie życzy samemu odkładać na emeryturę to byłaby jego sprawa. Tak przecież można….prawda?? I macie tu pewne podstawy wszystkich „ideologii” do kupy….łącznie z pluralizmem …hahaha.

 • kamil

  Jakie macie pomysły na ekonomię, gospodarkę, prawie nic o tym nie ma, oprócz złotego.

 • MK

  Cytowanie Georgea Orwella w tym przypadku jest potwierdzeniem ideologii i sposobu rządzenia „Oceanii”, którym chce się kierować Ruch Narodowy ??

  Bo to z suwerennością raczej nie ma nic wspólnego…

  Założenia bardzo ciekawe – jestem na tak.

  Ale po co ten cytat na końcu ??

 • Stanislaw

  1. Tożsamość narodowa wynika z idei IRP, która była państwem tolerancyjnym, do którego każdy mógł przyjechać ale musiał uczciwie pracować na swoje utrzymanie. Czy aby na pewno do tego się odwołujecie?

  2. „przeciwstawi się próbom ingerencji urzędniczej w życie rodzinne” a przeciwstawiać się będzie w ten sposób, że urzędnik dopilnuje czy aby przypadkiem rodzice nie chcą skrzywdzić nie narodzonego dziecka. Ot logika.

  3. Widzę, że jakiś światły następca Giertycha zostanie ministrem edukacji, czyli zostanie po staremu, same pobożne życzenia.

  4. „Ruch Narodowy odzyska państwo z rąk realizujących obce interesy” i przekaże je w? Czyli mamy się pożegnać z zagranicznymi inwestycjami? To czeka nas katastrofa.

  5. Widzę, że ministerstwo kultury zostaje …

  6. Co to znaczy ta suwerenność ekonomiczna, to trudno odgadnąć.

  Ideą Rzeczypospolitej było, że każdy kto nie krzywdzi innych może do RP przyjechać, pracować i bogacić się. W IRP było miejsce dla każdego, i tak powinno zostać.

  • jan

   „…..Ideą Rzeczypospolitej było, że każdy kto nie krzywdzi innych może do RP
   przyjechać, pracować i bogacić się. W I RP było miejsce dla każdego…”

   Ale pojawiła się grupa ludzi, którzy głoszą hasła pt. NARÓD ale nie chcą podac definicji słowa „naród” i w ten sposób rozpoczynają „czkawkę”
   /tyle że I RP przestała istniec przed rozwinięciem się nazwy „państwo narodowe”

   • Stanislaw

    odczuwam znacznie większą więź z uczciwym Niemcem niż z Polakiem który jest kryminalistą. Wartości jakie ludzie wyznają są ważniejsze od tego kto był ich ojcem i matką.

 • Karol

  Moi państwo skoro nie wiecie czy to ma być bardziej narodowe, czy bardziej socjalne, czy może w ogóle prawicowe jak sam Korwin, a może w ogóle narodowo-socjalistyczne, to nic z tego nie będzie. Sam tytuł Narodowy nic nie znaczy, a i w tym manifeście nie wiele konkretów…

 • zastanówcie się

  Witam
  1. Polska w swoich najlepszych czasach była krajem otwarty na różne poglądy religijne, a więc i wasz program powinien także przyjmować takie standardy, a poza tym jeśli naród w większości byłby silnie wierzący wpłynęłoby to na zależność od papieża, a także ograniczeń płynących z religii, co niekorzystnie oddziałuje na suwerenność państwa.

  2.Poprzez „prawa do życia od momentu poczęcia” rozumiem zakaz aborcji, a to jest ograniczenie wolności i podporządkowywanie się decyzji kościoła.

  3.wychowywanie młodzieży w klasycznym duch i nie pozwalanie na eksperymenty edukacyjne jest hamowaniem rozwoju, gdyż co roku są odkrywane nowe właściwości ludzkiego umysłu, a także są tworzone technologie ułatwiające naukę. Rozumiem że nie wszystkie zmiany są dobre, lecz konieczne jest reformowanie szkolnictwa aby spełnić wymaganie XXI wieku.

  4, 5 i 6. bez zastrzeżeń, jedynie przydałoby się więcej szczegółów na temat rozwoju gospodarki.

 • knw

  Czekamy na deklarację w sprawie modelu gospodarczego. Większość młodych
  osób, z którymi rozmawiałem obawia się, że z RN wyrośnie drugi
  socjalistyczny PIS, który posłuży obecnej władzy tylko i wyłącznie do
  rozbicia elektoratu wyżej wspomnianej partii. Tak więc, określcie się
  gospodarczo. Drugi temat, dosyć popularny ostatnimi czasy, to imigracja.
  Przydałby się przynajmniej jakiś zarys polityki imigracyjnej.

 • jan

  „……my Polacy Słowianie…”

  My Polacy Słowianie /haplogrupa R1a1/
  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm
  to trochę ponad 50% społeczeństwa polskiego – licząc po mieczu.

  Poza tym jesteśmy /R1a1/ na Białorusi w bardzo dużym procencie – tyle że tam nazywamy się białoruskimi Słowianami.

 • jan

  co to jest NARÓD???

  Niech ktoś proszę poda wreszcie definicję – bo rozmowy bez definiowania ich podmiotu w sposób oczywisty i świadomy kierują do podziałów a nie do JEDNOŚCI!!!

 • Andrzej

  Dobrze, ale co z moją wolnością? Jestem wolnym człowiekiem i zamieszkuję Ziemię. Nie życzę sobie powrotu granic ani redukowania pojęcia człowieka do bycia własnością narodu. Wpierw jestem sobą, następnie człowiekiem, następnie mieszkańcem Ziemi, czyli obywatelem świata, a dopiero na szarym końcu Polakiem. I niby dlaczego moją wolność miały by ograniczać granice Polski? Mieszkam na południu Polski, mam mieszkanie w Polsce i dom w Czechach, gdzie po prostu żyje mi się lepiej, bo nie płacę haraczu zusowi, jeżdżę po gładkich drogach i sąsiadka nie patrzy na mnie krzywym okiem, że w niedzielę nie idę słuchać księdza. No i co: miał bym wspierać ruch ludzi, którzy pragną zamknięcia granic? Rozwali mi to rodzinę, która jest w połowie czeska. Czy was pogięło, że z takim nazizmem wyskakujecie? Bo to jest nazizm, nie ma tu co owijać w bawełnę. Chcecie ludziom zrobić narodowe pranie mózgu i wytresować jako posłusznych niewolników idei Bycia-Polakiem. Ja się na to NIE ZGADZAM.

 • jimkirk

  Prawdę mówiąc na wstępie zaznaczę iż nie wiem co ma chrześcijaństwo do historii i Polskości? Jakby tak orzec kościół nigdy nie wpływał na ruchy narodowościowe i patriotyzm. Pomagał i umacniał w wierze ale to było jego jedyne zadanie…

 • Marcin

  Popieram. Nie rozumiem tylko celu umieszczenia cytatu z Orwella na koniec. Dla mnie ma on wydźwięk negatywny, proszę o wyjaśnienie i pozdrawiam

 • Mariusz

  Chcesz pokoju szykuj sie na wojne, silnego człowieka słabeusz nie tknie. Bądźmy silni by uniknąć walki.

 • Normalny koleś.

  Ten wasz cały RUCH NARODOWY to anachronizm, który nie ma żadnego zastosowania w realiach współczesności i odstaje od wyobrażeń o Polsce przeciętnego Polaka. Z resztą niby czemu mam się ograniczać do bycia Polakiem? Znam angielski, niemiecki, francuski i norweski perfect i właśnie wyrabiam sobie obywatelstwo, bo Polska nie miała i nigdy nie będzie miała nic do zaoferowania. Po co się męczyć? Polska to kraina geograficzna z zupełnie przeciętną historią, przeciętnymi zabytkami. Nic ciekawego, więc po co na siłę tłuc ludziom do głów jakieś chore wartości?

 • Rafał

  Ani słowa o naukach technicznych i suwerenności przemysłowej !!! A w szczególności o bezpieczeństwie informacyjnym Polski. Koniecznie należy uzupełnić!

  dr inż. Rafał Ciołek
  Prezes Stowarzyszenia Inżynierów Polskich (Politechnika Warszawska)
  kom. 6007 508 404
  sip@forinpol.pl

 • Michał

  Mam nadzieje że popracujecie nad przyjaźnią Polsko-węgierską. Poza tym, sam jestem ateistą, ale popieram wasze podpunkty w deklaracji.

 • Krzysztof

  „6. Suwerenność ekonomiczna. Silne państwo samodzielnie kształtuje swoją politykę gospodarczą. Ruch Narodowy obroni polskiego złotego jako walutę narodową, ponieważ własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Powstrzymamy pogłębianie zadłużenia gospodarki i uprzywilejowanie obcych instytucji finansowych. Będziemy wspierać niezależność energetyczną Polski.”

  Jeśli chcecie osiągnąć prawdziwą niezależność ekonomiczną i finansową Polski, stabilność budżetową i silną złotówkę to brakuje tu najważniejszego, podpunktu:

  7. Zerwania z systemem pieniądza fiduncjarnego i zamiana złotówki na złotówkę pokrytą w 100% w kruszcu, oraz rozwiązanie NBP i RPP przez stworzenie funduszu złota który będzie stał na straży 100% parytetu.

  Bez tego nie ma szans na odzyskanie pełnej niepodległości ze szponów BIS , MFW i Banku światowego.

 • Beth

  Czy doczekamy się oficjalnej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości? Co z gospodarką, co z współpracą międzynarodową? Po co ten cytat z Orwella? Jak bardzo chcecie kierować się ideologią, która już teraz wydaje się być w pewnych punktach niebezpieczna? Czy nie lepszy jest zdrowy rozsądek?

  Ps.
  Widzę, że w 100% wśród komentarzy popierają Wasz ruch tylko zadeklarowani fanatycy chrześcijaństwa. Większość z nich jest na wymarciu, a młodsza reszta to towar deficytowy. Może by tak otworzyć się na normalnych ludzi?

 • Andrzej Dąbrowski

  Najpierw mnie odblokujcie na akcji „zatrzymać komucha” i na fanpage Brygady Świętokrzyskiej Stowarzyszenia Obozu Narodowo Radykalnego w Kielcach na Facebooku -a potem zbawiajcie świat!

 • Cokaine_Crazy

  Za każdego pracownika pracodawca płaci haracz w wysokosci 1000zł. 15 pracownikow 15tys. Wiec zatrudniaja na „umowa o dzieło” i mnostwo jest tak zattrudnionych ludzi a ciekawe kto odlozy na emeryture bo ja tak 3 lata pracuje i nie mam ani jednej skladki a ubezpieczenie place ze swoich! Mi sie nic nie nalezy ale panstwo zabiera podatek i co to ma być?

 • Dariusz

  Popieram i na pewno będę głosował na Ruch Narodowy. Uważam, że więcej w programie powinno się poświęcić de-judaizacji kraju. Ten temat jest totalnie zaniedbywany, a może i celowo zaniedbywany przez obecne partie polityczne. Jak widać po roszczeniach 65 mld. zł, muzeach żydowskich i innych deklaracjach / np. Sikorski i obietnice obrony Izraela przez Polskę / istnieje zagrożenie dla Polaków. Kto miałby się zając de-judaizacją jak nie RN. Obywatele na to liczą. Pozdrawiam.

 • jarosław

  Drodzy Państwo, przyjemnie czyta się wasze wpisy, ten ma taki pomyśł a ktoś tam ma inny. Trochę socjalu, trochę nacjonalu, komuna be, nazol a-fe… Przepraszam ze takie skrutowe uproszczenie wpisów. Napewno dyskusja nad ideą RN-go jest potrzebna, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Mam tylko do dodania tak od siebie jako gość odwiedzający tą stronę że aby ruch narodowy był silny, należy pozbyć się wszelkich ideowych oraz nieideowych wątpliwości. Celowo używam tutaj często słowo WĄTPLIWOŚĆ. To ten stan ducha powoduje zachwianie najpiękniejszej nawet teorii, myśli, ideii. Wiemy dobrze że 2+2=4. Ale jesli ktoś tysiące razy będzie nam powtarzał że 2+2=5 to zbudzą się w nas WĄTPLIWOŚCI, i co gorsza po pewnym czasie stwierdzimy że prawdziwym wynikiem tego nieskąplikowanego działania jest 5, co jest oczywistą bzdurą.

  Niestety prawda jest taka że aby piękna idea Rn-go ogarnęłą znaczną część naszego libertyńskiego społeczeństwa trzeba czerpać ze wzorców wypracowanych w latach 20-30 XX w. Wszyscy wiemy o jakich czasach, jakich osobach tutaj piszę. Czasy w jakich przyszło nam żyć powodują rozleniwienie narodu jako organizacji (bo tak rozumiem pojęcie narodu). Musi nastąpić wstrząs społeczny np. gospodarczy który ostatecznie ujawni Kowalskiemu, Kaczmarkowi, Nowakowi jak beznadziejnie słabym tworem jest demokracja i kapitalizm w Polsce. Bez tego, bez wybuchu niezadowolenia społecznego nie istnieje szansa na zorganizowanie społeczeństwa w Polsce na wzór Narodowo-Radykalny. Dzisiejszemu Polakowi NIE CHCE się zrobić nic więcej jak siedzieć na dupie i biadolić że jest zle, bedzie jeszcze ciekawiej ergo rozsiewać WĄTPLIWOŚCI. Historia naszego Kraju pokazała wydatnie że tylko postawiony pod ścianą Polak potrafi zmieniać rzeczywistość wokół siebie.

  Pozdrawiam serdecznie.

  jaroslaw840425@gazeta.pl

  • Włodek

   Istnieją piękniejsze definicje Narodu np. „Wspólnota kultury i krwi”. Oczywiście mogą w niej żyć dzieci adoptowane. Czy inna definicja – „Wspólnota wielkiej miłości”. Te obie przykładowe definicje nie mogą się obejść bez czynnej i budującej miłości do Ojców Narodu.

   Dalej pisze Pan „tylko postawiony pod ścianą Polak potrafi…” Otóż wszystkie narody w takim położeniu potrafią. Niektóre nawet organizują prawdziwe, czy urojone pogromy swoich ziomków. Ale zamiast narzekać na charakter Polaków lepiej upowszechniać wśród nas przekonanie o zachwycającym pięknie polskości. Taka metoda, zwłaszcza w powiązaniu z konstruktywną krytyką obezwładniających wad narodowych, daje lepsze wyniki niż biadolenie i namawianie do postawienia pod ścianą.

   Włodek

  • Włodek

   Pojęcie Narodu wywodzi się, jak sama nazwa wskazuje, od słowa rodzić. Czyli ma tutaj zastosowanie czwarte przykazanie. A zatem Naród należy czcić tak samo jak własnego ojca, czy matkę, czyli Naród jest wspólnotą miłości. Naród nie jest i nie może być organizacją, bowiem jej żywot rozpoczyna się od umowy.

   Jeśli zaś chodzi o stawianie Narodu pod ścianą w celu zmobilizowania Go, to jest to skrajna sytuacja, która mobilizuje każdy Naród. Były w historii takie sytuacje, prawdziwe, czy urojone, które mobilizowały dany Naród. Lecz są bardziej wydajne metody wzmocnienia Narodu. Polegają one na głoszeniu o pięknie Narodu, o jego szlachetności, ale wymaga to nie tylko wiedzy, ale i miłości oraz dumy z Ojców. Oczywiście należy to powiązać z konstruktywną krytyką wad narodowych, w naszym przypadku z chorobliwą tolerancją działalności złoczyńców w naszym kraju.

  • Włodek

   Jan Paweł II. „Pojęcie naród pochodzi od słowa rodzić. A więc ma tutaj zastosowanie czwarte przykazanie”. Czyli naród trzeba czcić tak jak swoich rodziców. Naród nie jest i nie może być organizacją, gdyż ta jest ustanowiona umową.

 • O

  Jakie jest stanowisko RN do pozostania Polski w UE i ew. solidarnej pomocy innym potrzebującym członkom wspólnoty np na wypadek klęski gospodarczej, zamieszek politycznych? Jak RP postrzega kwestię imigrantów, którzy chcą pozostać w Polsce i pracować legalnie płacąc składki ZUS i podatki? Czy RN naprawdę uważa, że Państwo Polskie potrzebuje inwestycji w odbudowę potencjału obronnego w trudnej sytuacji gospodarczej? Czy w/g RN istnieje taka potrzeba tzn czy gwarancje PPA są już niewystarczające lub jeden z naszych sąsiadów jest dla nas na tyle wielkim zagrożeniem, że trzeba bezwzględnie inwestować w potencjał obronny?

 • Młody Polityk

  Uważam ,że macie potencjał do tworzenia nowej i lepszej tożsamości narodowej.

  Jedna tylko uwaga dzisiaj lepiej by było gdybyście skupiliście na nacjonalizmie niż na kulturze chrześcijańskiej ,ponieważ społeczeństwo polskie nie przywiązuje do tego dużej

  wagi.Lepiej tworzyć tolerancyjne społeczeństwo(do pewnego stopnia).Oczywiście można zachować te więzi do tej religii . Pamiętajcie ,żeby myśleć jak zwykły obywatel i jednoczyć polaków z tym co dla nich najważniejsze.Przemysł drugi jednoczył Polskę z orłem białym ,a nie z jego białym lwem ,który był jego herbem rodowym.Wolał on bowiem jednoczyć Polskę pod znakiem znanym polakom.

 • EnumaElish

  Widzę tu samo nacjonalistyczno-archaiczne gadanie i zero konkretów

 • dunia69

  Jako liberalna konserwa 100% za. Solidaryzm społeczny w ramach interwencjonizmu państwowego
  musi zostać ograniczony do koniecznego minimum, w obszarach, w których
  mechanizmy wolnorynkowe i inne nie zdają egzaminu. Dystrybuowanie środków
  publicznych nie może odbywać się za pośrednictwem rozbudowanego aparatu
  administracyjnego, który większą część tych środków przeznacza na własne
  utrzymanie.
  Trzymam kciuki, oby was „lewizna” nie wciągnęła i eurokołchoz nie zmielił.

 • Włodek

  Antysemityzm, jak nazwa wskazuje, jest nienawiścią skierowaną na Semitów, czyli np. Palestyńczykó, Syryjczyków itd. A kto ich nienawidzi, jaka to cywilizacja?

 • Cecylia

  Ludki, a co sądzicie o kwestii islamu w Polsce obserwując co dzieje się na zachodzie? Może by tak nie przyznawać muzułmanom obywatelstwa?

 • Ptrk

  tylko wtrace ze ze zakaz aborcji nie ogranicza wolnosci jednostki, wrecz przeciwnie. Jesli wolnosc jednostki moze byc ograniczona tylko wolnoscia drugiej jednostki to wszystko sie zgadza. Bo przeciez to poczete dziecko nie chce umrzec.

  • Marcin

   A ja twierdzę, że Polska powinna zostać tolerancyjna również Katolicyzm powinien być tolerancyjny. Oczywiste dla mnie jest to, ze innowiercy jak ich nazywacie, przyjeżdżając do Polski powinni szanować nasza kulturę, religie itd. Ale narzucanie innym katolicyzmy jako jednego słusznego wyjścia jest niemoralne. Proponuje przeczytać prace N.Daviesa i skupić sie na tym ilu innowierców było prawdziwymi Polakami. Polska jest katolicka, ale nasze cechy charakteru, nasze umysły itp czynią z nas ludzi naprawdę wolnych i liberalnych i niech w ta stronę idzie ten Ruch. Religia nie może iść w parze z POLITYKA bo to doprowadzi do patologii.

   Wychowano mnie w katolickiej rodzinie, mocno wspieram RN w kwestiach politycznych, społecznych itp… tylko tak silne uzależnienie od Kościoła NIE JEST DOBRE! Zostawcie wiare w spokoju.

 • Tomasz

  Wszystko ładnie, pięknie ale może najwyższy czas już poprzeć te słowa zdecydowanymi działaniami ?

 • wolnomyśliciel

  A JA SIĘ PYTAM JAK TO WSZYSTKO ZROBICIE?

 • Ltnżołnierz

  Poparłbym was niestety maci link do pis (wielkość liter nieprzypadkowa). ida jak najbardziej zgodna ze mną , jednak ten pis …

 • deczo

  a co z obronnością kraju wyjdziemy z uni europejskiej ,nato, i tylko czekać jak nas Rosjanie czapkami przykryją niczego od podstaw nie stworzymy bo nawet te podstawy są kruche ruch ma fajne hasła które chwytają młodzi marzy mi się polska silna i niezależna

 • grzegorz

  Mam wrażenie że RN jest bliżej do nazizmu niż socjalizmu czy liberalizmu. Prubujecie wmówić Polskiemu Narodowi że Polacy nie mają suwerenność itp. Tak naprawdę to nic sie nie zmieni jeśli wygracie, zzachowujcie się jak byście szykowali się na wojnę i w imię czego? Podajcie mi 5 przykładów jakie macie założenie na budżet takie coś mnie interesuje co z ludźmi którzy czekają w kolejce do lekarza po 2 lata co z homoseksualistami co z ludźmi biednymi co z nimi zrobicie? Odpowiedzcie mi na te pytania konkretnie bo uznam was za bande idiotów szukających rozruby. Pozdrawiam

 • Maciek

  Jeśli nie zmieni się stosunek Polaków do Polski to wszystkie w/w punkty wezmą w leb. Jak zamierzacie zrealizować pkt 6? Jest najważniejszy. Państwo jak firma musi na siebie zarabiać a nie pobierać daniny od ludzi. Reprywatyzacja jesli wogóle jest możliwa musi zostać przeprowadzona natychmiast. Niekorzystne umowy podpisane przez „wielkiego” Wałęsę, które utopiły Polskę, powinny zostać zastąpione nowymi, które dadzą nam szanse rozwoju. Dość obcego kapitału w Naszym Kraju. Dość wspierania obcych narodów obniżanymi podatkami w pseudo strefach ekonomicznych. To my mamy sie rozwijać. Mamy eksportować nasze towary a nie je importować. Jak można było zaniedbać tak przez wielu wyśmiewane w Polsce rolnictwo, żeby teraz trzeba było sprowadzać podstawową żywność z innych krajów. To samo z węglem i innymi surowcami. Unia Nas pogrąża i wyzyskuje. Niemcy zaczynają żądać zwrotu ziem POLSKICH!!!! Zaraz po nich przyjdą żydzi a po nich kolejni. Tu akurat ukłon w stronę niespecjalnie przeze mnie lubianego Kaczyńskiego. Może uda mu się to zablokować… Niestety aby było lepiej ludzie muszą dostać nadzieję, że ich praca jest potrzebna. Po raz kolejny to my Obywatele Polski musimy wziąć sprawy w swoje ręce i odbudować Ojczyznę. Jednak bez uczciwości nas samych, bez poczucia naszej tożsamości, daleko nie zajdziemy. Niektórzy z Was się nie zgodzą, ale powinniśmy pamiętać, że od 966 roku jesteśmy Krajem Chrześcijańskim i pomijając fanatycznych zwolenników Rydzyka i nieuczciwość księży z ich matactwami to Polacy byli, są i będą wierzący i osobiście nie uważam, żeby mozna było zapominać o Bogu w rozważaniach na temat Polski. Co do edukacji naszej młodzieży to mam pewne wątpliwości czy w obecnej formie jest korzystna, jeśli nie jest już szkodliwa… Przecież to Ci mali „rozbójnicy” kiedyś po Nas będą reprezentować Nasz Kraj. Za młodu, w szkole podstawowej uczyłem się wiersza Władyslawa Bełzy „Kto ty jesteś?”, i tu mi się pierwsza nasuwa uwaga, które dziecko w tej chwili jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie? a jak odpowie to czy rozumie co znaczy być Polakiem? Które dziecko zaśpiewa więcej niż jedną zwrotkę hymnu? Takie może głupie rzeczy, ktoś powie a po co to komu, wyżywi rodzinę śpiewając hymn? albo opowiadając wierszyk? Jeśli w Polsce ma być dobrze to musimy tę Polskę szanować i szacunku do Ojczyzny uczyć od dziecka. Kolejna sprawa to emerytury. Jak można mówić „(…)ja na tych staruchów nie będę robił”. Ludziom potrzebna jest pomoc i to nie tylko finansowa. Nasze podatki nie mogą być przeznaczane na utrzymywanie nierobów i nieuków. Wierzę, że ludzie zaczną je uczciwie płacić jeśli zobaczą że nie służą one tylko do łatania kolejnej dziury budżetowej spowodowanej sprzedażą Polskich przedsiębiorstw przez nieudolnie rządzących. Możecie mi nie wierzyć ale to co się dzieje obecnie, przewidziałem prawie 10 lat temu. Wtedy moi znajomi mówili nacjonalista, nietolerancyjny, antysemita… no to teraz macie, w Polsce premiera wspierającego po cichu niemców a Wy siedzicie na obczyźnie klepiąc taka samą biedę jak tu i na dodatek jesteście tam niejednokrotnie poniżani. Problem w tym, że niewielu z Was się do tego przyzna. Nie generalizuję, wiem, że są tacy, którym się udało to czego tu nigdy by nie dokonali! Co do samego Ruchu Narodowego, no cóż Ja jestem z Wami mimo, że mam wrażenie, że nie do końca potraficie wprowadzić w życie Waszą Deklarację. Obym się mylił. Mój głos, głos mojej rodziny i wszystkich, których przekonam macie!!! POWODZENIA. A na marginesie, jest więcej takich ugrupowań i ludzi, którzy myślą podobnie, może już czas zacząć wspólnie działać… bez kłótni kto na stołku szefa partii, wybrać program dla Polski, dla Nas, który w końcu doprowadzi do zamierzonego celu.

 • Plazma

  Nie dokończa się zgadzam z niektórymi rzeczami, najbardziej z stawianiem na religie, ale wierzę, że raczej Ruch Narodowy chce dobra Polski i może coś zrobić dla naszego kraju.

  Najbardziej się nie zgadzam z odbudowa polskiego wojska, bo niestety mamy poważniejsze problemy, a nasza gospodarka nie uniesie modernizacji wojska. Poza tym wątpię, żeby w najbliższym czasie jakiś konflikt dotyczący Polski powstał. Oczywiście Amerykanie i inni co uważają się za swych panów mogą uznać Polskę za obóz wojsk najemnych, którym nawet nie trzeba płacić. Wojsko jest silne wtedy i tylko wtedy, gdy gospodarka może je utrzymać.
  Dzisiaj myślę, żeby odrzucić dobre różnicę i przyłączyć się do Ruchu Narodowego, bo może coś zrobi. Większość Polaków nie współpracuję i nic nie robi, często nie idzie na kompromis. Są też wariaci jacyś, którzy noszą świński łeb, ale w sumie tylko hałasują. Są też baranki co głosują na tą partię by druga nie wygrała lub stracili już umiejętnosc samodzielnego myślenia.

 • Maciej

  Hmm,,, przejrzałem, poczytałem i … to już było, te hasła powtarzają się w naszej historii od 200 lat. WOLNOŚĆ. Zgoda a czy ktoś z WAS pomyślał kiedyś nad tym: Kiedy MY POLACY stracili wolność? Większość odpowie, że po raz pierwszy podczas rozbiorów a ja „mówię” Wam, że o wiele wcześniej. Dlaczego to takie ważne aby określić datę początku zatracenia wolności przez POLAKÓW? Aby pokazać jakie mechanizmy sprawiły, że z wielkiego, pięknego kraju który łączył narody słowiańskie, bałtyckie, węgierskie, rumuńskie pozostało NIC ?? Sprawiły to siły zewnętrzne które pokierowały politykę wewnętrzną i zewnętrzną POLSKI na ich tory a nie NASZE drogi. Niech Każdy z WAS odpowie co to były za siły zewnętrzne? Jak każdy z WAS odpowie, możemy zrobić kolejny krok myślowy. Co dzisiaj ogranicza prawie każdego POLAKA? Brak środków do godnego życia i brak czasu na rodzinę z powodu ciągłej pracy. Czy ktoś z WAS będzie umiał konkretnie odpowiedzieć co zrobić? Część powie, że wyemigrować ale to jest ucieczka przed tym aby TU w Polsce naprawić i zmienić. Gdy każdy z nas sobie odpowie lub zastanowi to niech zada ostatnie pytanie, komu w POLSCE się żyje dobrze? Tę odpowiedź proszę powiązać z pytaniem pierwszym a wnioski się same nasuną. Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowo myślących.

  • Włodek

   Panie Macieju proszę zatelefonować do mnie na numer 504 284 698.

   Pozdrawiam.
   Włodek

 • Piotrek

  Panie Winnicki popieram pana w 100%! Jest Pan wielki.

 • Szymon Pietryka

  „Zaproponujemy rozwiązania poprawiające warunki życia rodzin, by
  umożliwić rozwój demograficzny narodu. Ruch Narodowy będzie stać na
  straży autonomii rodziny i przeciwstawi się próbom ingerencji
  urzędniczej w życie rodzinne.”——zdecydujcie się albo poprawiacie warunki życia rodziny albo dajecie jej autonomie. Myślałem o RN poważniej zanim przeczytałem waszą deklarację.

 • Polak-patriota

  Prawie wszystko mi się podoba, poza jednym: „zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości”. To pomieszanie z poplątaniem. Jak można polską tożsamość łączyć z chrześcijaństwem. Toć nasi przodkowie we wczesnym średniowieczu ginęli w obronie naszej słowiańskiej wiary. I mordowani przez tych którzy nieśli krzyż. Teraz ci, którzy to najlepiej robili są świętymi. A pismo święte. Gdzie się wszystko dzieje? Na skalistych pustyniach, których w Polsce nie ma. A jak Chrystus manipulował ludzkością można przeczytać w książce Jana Stachniuka „Chrześcijaństwo a ludzkość”. Jesteśmy Narodem, który niczego dobrego nie zawdzięcza Żydom. I o tym trzeba pamiętać, niezależnie od tego jaki rejwach zostanie podniesiony, gdy zechcemy się wreszcie upominać się o swoje.

 • AF

  To co, będziecie odbijać Kresy?

 • Michał

  Zgadzam się z Kubą, wartość narodu stanowi rodzina, praca i wiara! Tak mnie wychowano, to moja ścieżka, to przekazuję moim dzieciom. Socjalizm niszczy nas od środka! Już teraz, połowa Polaków w pocie czoła pracuje na drugą. W zamian mamy ograniczenia, zakazy i kary. Nie chcę żyć kosztem ciężkiej pracy mojego brata Polaka. Chce żyć za MOJĄ ciężką pracę.
  Jestem dumny z dziedzictwa Polski. Socjalizm to zło. Głupi wierzy, że dostaje za darmo. Zawsze ktoś musi zapłacić.
  Bracia Polacy, na naszych oczach ginie kultura Zachodu. Tam katolik swą ciężką pracą płaci za meczety i sądy szarjatu. Czy dostaje szacunek? lub wdzięczność? NIE!!! Nasze dzieci zasługują na wolność, na łagodność, na dobre i godne życie. Moje dzieci wychowuję tak by kochały ten kraj tak jak mnie i ich matkę. Moje dzieci wychowuję tak by podały mi rękę na starość. Mam trójkę. Wiedzie się nam raz lepiej, raz gorzej. Nie bójcie się ich mieć, nie bójcie się pracy. Każde kolejne jest dla mnie tylko większym do niej motorem.
  Socjalizm żeruje na wszystkich. Młodzi, nadziejo Polski. Za moje podatki dałbym pracę i godnie wynagrodził dwóch Polaków. Gdzie one trafiają? Na lekarzy co nie przychodzą do pracy, prokuratorów rujnujących zaradnych, fotoradary koszące za policjantów, straż miejską bez żadnych kompetencji, znaczki skarbowe i ciągle rosnące opłaty, 5 razy droższe od europejskich drogi, garnitury i prawników polityków?
  Popieram Was młodych, za Waszą odwagę. Modlę się za Wasz upór. Tak… MODLĘ. Nie wstydzę się tego co ma Matka i Ojciec mnie nauczyli bo to tak jakbym wstydził się ich samych!
  Chciałbym bez strachu podpisać me słowa. Bez obaw, że mi skarbowy zamknie firmę. Bez obaw, że prokurator mnie będzie gnębił. To jest obraz tych czasów. Strach większy niż w czasie komuny. Dlatego popieram Wasz ruch. Znajdźcie siłę i odwagę, której mi brakuje. Startujcie w wyborach. Organizujcie się w grupy. Bijcie się za Naszą Ojczyznę. Macie mój głos.

 • Forstmann

  Deklaracja Ideowa jest ciekawa – jednak są pewne sprzeczności – tożsamość chrześcijańska itd. OK ,ale to w Polsce wyrabia Watykan i KrK godzi w pkt. 4 czyli suwerenność państwa.
  Mógłbym przystąpić do RN pod warunkiem pokazania klerowi ,gdzie jest jego miejsce.

 • Katolik

  Prawie każdy powyższy punkt zgadza się z moim wewnętrznym odczuciem. Jednak przeraża mnie punkt „Polska dla Polaków”. Zgadzam się z nim lecz (możliwe,że błędnie) brzmi on bardzo radykalnie. Zdecydowanie to pozytywne rezultaty-wiem to ,ale nie zgadzam się ,że tylko przez siłę i nacisk coś można wskórać

 • Katolik

  Czy to prada,że Wasz ruch nie zgadza się z obowiązującym aktualnie soborem katolickim ?

 • Artur

  To cenna inicjatywa, która powinna wreszcie połączyć środowisko narodowe. Akcentowanie myśli liberalno-konserwatywnej, stawiałoby poza Ruchem ludzi związanych z tradycją przedwojennej Zadrugi (ideologicznie), jak i nurtem narodowo-syndykalistycznym, czy narodowo-solidarystycznym (politycznie). Także, świetnie i tylko tak trzymać! Przede wszystkim łączyć wysiłki dla dobra, tego zgnębionego przez sługusów „światowej finansjery”, narodu.

 • jan

  Nie jestem pewien czy ten który wymyślił sobie tą deklarację ma świadomość że 5 z sześciu punktów łamie konstytucję.

  • Andriej

   Podaj, w których miejscach razem z adekwatnymi cytatami z Konstytucji.

 • Grzegorz

  Trwa tu dyskusja, czy socjalizm jest koniecznością. Pracuję w zamówieniach publicznych od czasów jeszcze sprzed ustawy i mogę powiedzieć jasno na podstawie własnych doświadczeń, że żaden urząd nie działa zgodnie z jego obowiązkiem. Urzędnicy w ogromnej większości udają, że pracują i w tym są świetni. Zamiast dążyć do efektów swojej pracy zajmują się zbieraniem dowodów, że się jej nie dało wykonać, tzw. dupochronów. Przyczyna leży w sferze motywacji i nie da się jej usunąć. Tylko motywowany ideą dobrze działającego państwa urzędnik pracuje prawidłowo. A ponieważ takich ludzi jest niestety mało, trzeba zredukować administrację do absolutnego minimum i obsadzić ją ideowcami narodowymi właśnie.
  Podam dobry przykład z mojej pracy – w 2011 roku wykonywałem pewien kontrakt w formule zaprojektuj i wybuduj na Podkarpaciu. Urzędnicy byli ok i od podpisania umowy do odbioru gotowego obiektu minęło 4 tygodnie. Obecnie realizuję identyczny kontrakt na Dolnym Śląsku, gdzie urzędnicy postępują ściśle wg kpa, którego biegłą znajomością się szczycą. Minęło już 14 miesięcy, a ja nie mogę kontraktu skończyć! Ile ten obiekt zakosztuje, skoro niemała armia urzędników stara się mi jak najbardziej utrudnić jego wykonanie? Wierzcie mi, sprawy techniczne nie mają tu żadnego znaczenia, liczą się dla nich jedynie dupochrony.

 • Tomek

  Interesuje mnie co autorzy deklaracji mają na myśli pisząc „naród” Która z kilku definicji narodu jest wam najbliższa. Czy ktoś może mi odpowiedzieć?

 • Aga

  Podoba mi się wasza deklaracja, ponieważ nawiązuje do tradycji polskiego Chrześcijaństwa, a co za tym idzie do silnego przywiązania do Ojczyzny, pielęgnowania wartości rodziny i honoru, a także do polskiego katolicyzmu i wynikającej zeń tolerancji religijnej, która uczyniła Polskę „krajem bez stosów” w czasach, gdzie na Zachodzie dokonywano barbarzyńskich ceremonii w imię prawdziwej wiary. Co do Kresów, to część mojej rodziny pochodzi stamtąd i myślę, że należy pielęgnować pamięć, o polskich patriotach i krzewić polskość wśród Polaków. Nie ukrywam, że na terenach mi zupełnie nie zależy. To są dla mnie dwie różne sprawy i nie widzę potrzeby odzyskiwania ich, ale potrzebę kultywowania tradycji przodków. Wiem, że słowa takie jak katolicyzm, prawica, narodowcy często kojarzą się negatywnie, ale myślę że, reprezentujecie pozytywne myślenie. Jest jeszcze spór o społeczność żydowską. Mam nadzieję, że jeżeli już atakujecie kogoś, to za jego czyny, a nie za pochodzenie. W końcu każdy ma wolną wolę i odpowiada za siebie. Dlatego, 7% polskich Żydów, którzy przed wojną głosowali na Komunistów nie może być wyznacznikiem całej społeczności, zwłaszcza Ortodoksów, którzy mają w Izraelu poważne problemy ze względu na swoją religijność i inność. Sadzę, że macie szansę na bycie godną wizytówką Polski.

  • Włodek

   Szanowna Pani, pisze Pani tak – „Wiem, że słowa takie jak katolicyzm,
   prawica, narodowcy często kojarzą się negatywnie”. Owszem, jest to
   prawda, ale niepełna. Owe skojarzenia instalują nam w głowach ci, którzy
   tych pojęć nienawidzą i mogą tak czynić, bowiem zajęli wysokie fotele
   decydentów. Ten pełzający atak powiódł się właśnie dlatego, że był i
   jest pełzający. Metoda ta jest charakterystyczna dla cywilizacji
   wszech-pogardy. Pogardliwa postawa wobec innych kultur tak bardzo obca
   każdej normalnej cywilizacji, jest u nich wpajana od dziecka, co
   uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Ustrój ksenokratyczny (ksenos –
   obcy) jest skutkiem tego nastawienia i przynosi im, jak widzimy, duże
   korzyści. Skryte niszczenie – przy gromkich okrzykach o demokracji –
   obcego dla nich każdego obyczaju narodowego jest sprawnym narzędziem
   wojny (niektórzy badacze nazywają ją pełzającą rewolucją). Nam, wmawiają
   jakieś wady, których wynikiem jakoby jest stan naszej gospodarki
   narodowej. Przyjrzyjmy się zatem osobom odpowiedzialnym za grabież
   naszego majątku narodowego (np. 37 tys. zakładów pracy) i dewastację
   narodowej kultury oraz wszystkim którzy im dają propagandowe krycie.
   Broniąc się przed nimi musimy poznać zasady precyzyjnego rozpoznania.
   Nade wszystko musimy być wierni trzem najwyższym wartościom – Bóg,
   Naród, Rodzina. Pomoże nam w tym modlitwa do naszego Pana Jezusa
   Chrystusa o zwycięską obronę przed tymi, którzy deprawując człowieka
   niszczą rodziny, narody i państwa, i robią to z zasady, nie przypadkowo.Warto wiedzieć, że pierwsza zasada ich cywilizacji brzmi – „Co do nich należy jest jakby niczyje i kto pierwszy z nas to weźmie pozostaje właścicielem”.

 • adam

  Związany z Ruchem jako tako nie jestem ale w pełni się z nimi zgadzam kibicuje i marze by walczyć razem z nimi o lepszą Polske

 • PRAWDA

  http://lustracja.net/index.php/pozostali/173-korwin-mikke
  To jest strona z Lustracji JKM nadal mają nami żadzić żydzi. Pozdrawiam prawdziwych Polaków Patryjotów. Widze że nadal w polskich partiach narodowych urzeduja ŻYDZI((((

 • Mariusz Kaczorowski

  Popieram Ruch Narodowy i walke o suwerennosc ekonomiczna Polski.
  NIE dla €
  NIE dla islamu

  • Włodek

   Pisze Pan wielkimi literami „NIE dla islamu”. Domyślam się, że chodzi Panu o islamizację Polski.

   Dziwi mnie tylko, że nie zauważa Pan nachalnej judaizacji Polski i Europy. A jest to zjawisko stokroć bardziej niszczące niż islamizacja.
   Wielkimi krokami nadchodzi dla Polski i szerzej dla Europy czas na powrót do korzeni. Potrzebne jest oczyszczenie, nowa rekonkwista!

 • Polak

  Ładny manifest, ale… Wszystkie punkty od 2 do 6 da się zrealizować bez 1. Państwo narodowe to relikt XIX wiecznej polityki mocarstwowej m.in. Prus.

 • ciemnogrodzianin

  Może pomylę się ale nie znalazłem deklaracji o obronie rodaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie.To powinno znaleźć się w deklaracji ideowej i przyszłej konstytucji.

 • Paskuu

  Mam szczere i otwarte pytania na którego odpowiedź liczę z zainteresowaniem zapoznając się z tą stroną. Czy ruch narodowy dostrzega zjawisko globalizacji i ekonomicznej zależności rozwoju dobrobytu? Jaką macie ekonomiczną wizję rozwoju Państwa?

 • Benedykt

  Dla mnie ważniejsze jest to, że jestem katolikiem a nie Polakiem. Dla Boga wszyscy ludzie są równi bez względu na narodowość, dlatego postuluję, aby wszyscy katolicy – wszystkie państwa katolickie zostały wchłonięte przez Watykan. Uważam, że Polska i inne kraje katolickie powinny być rządzone przez Papieża. Należy przyjąć prawo watykańskie i utworzyć jeden wielki Watykan ze stolicą w Rzymie. Należy utworzyć Unię Katolicką, ale to nie ma być zbiór państw tak jak Unia Europejska. To ma być państwo jednolite, unitarne z Katolikami jako Narodem. Dla Boga wszyscy są równi bez względu na to, czy jesteśmy Polakami, Niemcami, czy Francuzami. To nie ma żadnego znaczenia. Państwa narodowe są niepotrzebne, bo dzielą ludzi. Należy utworzyć Wielkie Państwo Watykańskie ze stolicą w Rzymie.

 • Adam

  Mam pytanie, bo piszecie Polska dla Polaków ( nie jestem wrogiem, tylko chciałbym sprecyzowania zanim podejmę decyzję, czy Was popierać ), czy możecie sprecyzować, lub zdefiniować te hasło?

 • Tomek

  ale brednie.. 90% waszych tez to cofanie sie w rozwoju. krok w tył. mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do sytuacji, kiedy te brednie zostałyby wprowadzone w życie, bo teraz już jest ciężko, ale z wami życie w tym kraju byłoby tragedią.

 • Chrobi

  Wolność i Dobrobyt ! to jest wszystkim czego oczekuje od swojego państwa którym jest POLSKA! jesteśmy pozbawiani ducha narodowego , pozbawiani przynależności do narodu ! Jesteśmy polakami chcemy żyć w Polsce która nie jest uzależniona od wpływów obcych państw chcemy być samodzielnym wolnym narodem który istniał przed laty chcemy być poważanym krajem , dzięki ruchowi narodowemu możemy to osiągnąć !

 • Timonvit

  Deklaracja budzi wątpliwości.

  Gdyby fundamentem Polskiej tożsamości było chrześcijaństwo, to nasz kraj straciłby rację bytu, całe szczęście że nie macie racji.

  To co nas wyróżnia z pośród innych państw to tolerancja religijna, forsowana już w XV wieku na Soborze w Konstancji. Wyróżnia nas umiłowanie wolności.
  Wyróżnia nas nasz język, wyróżniają nas nasze symbole (biel i czerwień, Biały Orzeł).
  Nasza kultura to nasze legendy (np. legenda o Lechu, Czechu i Rusie).

  Jeżeli mamy być w pełni suwerennym państwem, musimy się opierać wyłącznie na wartościach narodowych, nie religijnych. Nie możemy uzależniać Polskiej tożsamości od instrumentów zachodniej cywilizacji, do których należy np. Kościół.

  Dążenie do państwa wyznaniowego może zakończyć się katastrofą, przykładów nie trzeba szukać daleko (Iran, KRLD w której kult dynastii Kim nabrał wymiaru religijnego).

  Po za tym jednym szczegółem macie pełne moje poparcie. :)
  Powodzenia
  Czołem Wielkiej Polsce!

 • agnes

  co to znaczy-wg.rn-duma?

 • Damian

  Wszedłem na stronę z ciekawości, myślałem, że ujrzę jakiś inny przejaw myśli politycznej ale widzę to co zawsze – puste slogany, piękne słowo, gdzie konkrety? Nie interesują mnie teksty para filozoficzne, ja chce widzieć co wy chcecie zrobić i przede wszystkim jak. Każdy się pewno zgodzie z tymi punktami powyżej ale jakie to ma znaczenie? Powiedźcie mi jak chcecie zmienić służbę zdrowia, jak system edukacji, system podatkowy, emerytalny itd. Nie sztuką jest znaleźć problem, sztuką podać rozwiązanie. Naprawdę wręcz „szpanujecie” jakąś historią, wielkimi ludźmi którzy byli w ruchu ale czym wasz język różni się od innych polityków?

 • Krzysztof

  Mam szczera nadzieje ze wystartujecie w wyborach !! I bede mogl wrocic do kraju wolnego od tego calego scierwa jakim jest PO I SLD I pieprzony ruch palikota

 • lotuseater

  hahaha dobrze ze mamy teraz XXI wiek i myślenie ludzi jest bardziej otwarte na świat, może 100 lat temu te wasze idee miałyby racje bytu ale w dzisiejszych czasach na szczęście nie ;)

 • Sebastian

  Dlaczego zarzuca się Wam propagowanie ideologii faszyzmu i nazizmu ?

 • Janek

  Taką samą deklaracje ideową ma PiS ;/

 • Mateo

  jestem swiezy ale blisko mi do tego co tu jest napisane a moze by wystartowac w wyborach hmmm pojechalbym na marsz ale nie mam zbytnio jak bd duchem z wami elo

 • Franek

  Co sądzi RN o radiu Maryja

 • Pytajacy

  Czy w punkt 4 deklaracji ideowej nie wpisuje sie rowniez walka z KK ktory badz co badz w obecnej formie zeruje na panstwie obywatelach Polskich?

 • Pietro

  Chciałbym aby zaistniała taka partia polityczna która w programie będzie miała: przymusową pracę na rzecz społeczeństwa dla odbywających wyroki w zakładach karnych, unormowanie programu nauczania w szkole (co roku inne podręczniki nabijanie kieszeni wydawcom), reformę polskiej służby zdrowia (kolejki kilku miesięczne do specjalisty), ścisła kontrola socjalu, gdyż to wspieranie nieróbstwa, cwaniactwa. (po co pracować jak pomoc społeczna da), ograniczenie i ścisła kontrola mniejszości narodowościowych (muzułmanów meczetów itp., polskich-niemców uważających się za coś lepszego), deportacja niepracujących romów i cyganów (żebrać, oszukiwać i kraść – uważam, że to ich sposób na życie, bo uczciwa praca ich hańbi), propagowanie polityki prorodzinnej składającej się z ojca matki i dzieci, równość wobec prawa – zniesienie immunitetów, powinni świecić przykładem a nie być ponad prawem. Ograniczenie biurokracji. W tematy ekonomiczno-gospodarcze nie będę się zagłębiał. Jeśli taka partia się pojawi to będę jej zwolennikiem.

 • czubaka

  jakiej narodowości są najwięksi zdrajcy którzy rządzili i rządzą dalej naszym krajem?

 • Psychotrop

  Witam wszysyskich. Projekt jako taki podoba mi się mam jednak pewne zastrzeżenia dotyczące podstaw idei wyżej przedstawionych. Nawiązując do pkt. 1 – „To przed nami stoi wyzwanie kontynuacji – zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości, w całym jej historycznym i regionalnym bogactwie”. Chodzi mi o fundament chrześcijański. Rozumiem że chodzi o fundament religijnej tozsamości. Tzn wyznawać żyda Jezusa oraz królową Polski -jak nazwał kościół- matkę boską. Czyli w rozumieniu deklarowanej tożsamości mam klęczeć przed żydówką. Po drugie odnosząc się do pkt 5 w którym mowa: …”Przywróci powagę i wielkość polskiej kulturze, tak, by ponownie stała się atrakcyjna dla innych narodów, także jako gwarant uniwersalnych wartości.” Pytam się więc jaki ma być to gwarant uniwersalnych wartości skoro ruch już z góry ustala -„zbudowane na chrześcijańskiej wartości”. Kolejny paradoks na który chcę zwrócić uwagę odnosi się do pkt 2 : ” Ruch Narodowy będzie bronił rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz prawa do życia od momentu poczęcia….” czyli z RUCH z góry ustala jak musi wyglądać rodzina ale równocześnie mówi : „…przeciwstawi się próbom ingerencji urzędniczej w życie rodzinne. Kolejne zdanie- „Naród tylko wtedy jest niepodległy, kiedy myślenie jego elit jest niezależne od zewnętrznych ośrodków i zakorzenione w jego historii….” Bardzo słuszna uwaga. Tylko czy RUCH odetnie się od takiej instytucji jak kościól który jest sterowany przez zewnętrzny ośrodek zwany Watykanem. Stawiam więc pytanie: Czy członkowie ruchu modląc się do żyda Jezusa i klęcząc przed Królową Polski żydówą Matką boską będą stać na straży Polaków jako obywateli czy będą reprezentować raczej interesy jednej z największych instytucji mafijnych zwaną Kościołem Katolickim stworzonej przez żydów. Tak więc uważam że RUCH NARODOWY absolutnie nie ma nic wspólnego z patriotyzmem

 • Adam

  Czy są jakieś plany w stosunku do żydów ukrywających się za polskimi nazwiskami w sejmie ?

 • Marcin Mars

  Jeżeli RN chce być Janosikiem to w tych czasach nazywa się Socjalizmem.Wszystkie partie które są obecnie na scenie politycznej oprócz KNP są to partie socjalistyczne.Widzę że RN chce być narodowym socjalistą.Narodowy socjalista nadal jest socjalistą.Socjalizm jest to ustrój bardzo niewydajny gospodarczo.KNP to jedyna alternatywa dla Polski.To nie jest żaden program to jest program http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy

 • Bogdan

  A jakie jest stosunek Ruchu do kwestii społecznych: biedy, bezdomności, bezrobocia, „umów śmieciowych” i innym przejawów wyzysku słabszych i niesprawiedliwości społecznej? Jaka tu powinna być rola Państwa?

 • Wojtek

  Musimy przywrócić obowiązek podstawowego szkolenia wojskowego każdego mężczyzny, coś na wzór Szwajcarii. Tylko tak będziemy m

 • Wojtek

  Musimy przywrócić obowiązek podstawowego szkolenia wojskowego każdego mężczyzny, coś na wzór Szwajcarii. Tylko tak możemy czuć się bezpiecznie przed zagrożeniami ze strony obcych państw. Dużo osób powie, że nie grozi nam wojna (przed I w.ś. też tak myślano), jesteśmy w NATO itp. Ale trzeba pamiętać również o postępującej islamizacji Europy.

 • Marcin Mars

  Kiedy będzie konkretny program.

 • Patryk

  Powstrzymamy pogłębianie zadłużenia gospodarki i uprzywilejowanie obcych instytucji finansowych. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób chcecie to zrobić?

 • Tak jest

  Kolejni chłopcy , którzy chcą dostać się do koryta wzbudzając skrajne emocje . Najpierw do PE , chodź nienawidzą UE to ich kasa im nie śmierdzi . Potem do Sejmu . Tylko żadnego programu jak polepszyć Polskę nie mają . Ludzi nie dajcie sie ogłupić . Chcecie dostać w głowę na ulicy w święto niepodległości . Przecież to ludzie którzy chcą nas wykorzystać . PIS PO SLD PSL SP TR to partie rozsądne które mają różne pomysły na rządzenie krajem spierają się ze sobą jak na całym świecie ale przede wszystkim nie są fanatykami . A gdyby rządził ruch narodowy to … Nie to nie możliwe Polacy to mądry naród i w czasie podejmowania kluczowych decyzji nie popełnia takich błędów .
  PS Do moderatora zrobiłem print SC nie próbuj kasować bo będę to umieszczał na wszystkich możliwych portalach . No chyba że jesteście za cenzurą komunistyczną !!!!

 • Bartek

  Uważam ze jest to bardzo dobra strategia. Wazne w tym jest to aby zabronic aborcji i starac sie zwiekszac rozwoj demograficzny. Zgadzam sie takze z odrebna waluta od UE gdyz przejscie na euro nie bedzie korzystne dla nas. Ciekawe czy RN uda sie odbudowac Polske.

 • Mikołaj

  Podoba mi się idea Polski bardziej polskiej, niż europejskiej, kultywowanie naszych tradycji, rownież chrześcijańskich (choć uważam się za ateistę, czy moźe lepiej – agnostyka). Mażę o prawdziwej suwerenności naszego państwa, o zerwaniu ze skorumpowanymi i niedołężnymi politykami, którzy rządzą nami obecnie, nie podoba mnie się rownież manipulowanie naszym krajem przez Unię Europejską. Ale Ruch Narodowy nieco mnie niepokoi. Zwłaszcza przytoczony tu cytat Orwella niechcianie kieruje moje myśli ku państwu z ,,Roku 1984″, a takiego kraju nie chcę. Wróżę Wam jednak ciekawą przyszłość na arenie politycznej, mam nadzieję, że dobrze wykorzystacie swoją szansę.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia. Niech każdy walczy o Polskę taką, jakiej chce, bo w końcu o to chodzi w prawdziwej demokracji! Być może nasze dzieci będą mogły urodzić się w kraju silnym i szanowanym, a bycie Polakiem znów stanie się powodem do dumy.

 • opera jw

  Po przeczytaniu Deklaracji.
  Nie poprę Ruchu Narodowego, bo:
  – odwołuje się do chrześcijaństwa (choć cenię niektóre wartości religijne, lecz nie wszystkie chrześcijański; a fundamentem i historią chrześcijaństwa są wyprawy krzyżowe, inkwizycja, palenie na stosach i tortury)

  Poza tym w Deklaracji za mało konkretów.
  Wielu napisałoby lepszą.
  Mogę ją poprawić :) I kto się dołącza do mnie? ;)

 • Dawid

  Bracia Kościół to nie budynki to nie księża, Kościół to MY Ludzie wierzący Bóg-Honor-Ojczyzna!!!!!!!!!!!

  • sciemniaszslepcze

   W takim razie okazuje się że codzienne chodze do kościoła!!!!!!!! To czemu klecha wmawia mi że jest inaczej??????

 • bananqq

  wchodzę na forum i myslę, to jest to, ten ruch – zmieni może Polskę. Zerkam na wypowiedzi nizej i co widze? Kłótnie – czy my Polacy kiedyś się zjednoczymy?

 • przemekk912

  Polacy jest nas na całym świecie 70 milionów z tego zaledwie ponad 37 milionów mieszka w Polsce. Pół narodu jest rozsiana po całym świecie z czego największa liczba bo aż 10 milionów mieszka w USA. Chyba już czas sie zjednoczyć? Wiec obalmy tego rusko-niemieckiego zdrajcę który jest kukiełka angeli i putina. Już czas aby Polska zaczęła dążyć do Imperialnosci!

  • naiwniak

   I chcesz to osiągnąc jak? Głosując w „demokratycznych” wybroach, biorą udział w „demokratycznym” referendum? NIE WAŻNE KTO I JAK GŁOSUJE – WAŻNE KTO LICZY GŁOSY! Zagrasz ze mną według moich zasad – i myślisz że wygrasz? Naiwność!

 • zonierz

  Czy jesteś Katolikiem czy poganinem, zawsze będzie nienawiść między ludźmi tylko że u katolików jest bardziej widoczna,(dlatego że wiemy iż Jezus był czystą dobrocią, my ludzie nie umywamy się do niego, mamy nienawiść bo nie potrafimy walczyć z własnymi demonami) każdy ją zobaczy i potem gada BZDURY o nienawiści ojca i brata, czy będziesz muzułmaninem też masz nienawiść w sobie. trzeba być oczytanym i mieć własne zdanie. i wyrozumiałość do innych poglądów.. Jestem człowiekiem, katolikiem, patriotą i wierze , w Boga, honor ,i Ojczyznę, bo gdzie pójdę gdy kraj stracę? Bądź dobrym człowiekiem skromnym i dumnym jednocześnie, mającym zasady moralne, nie przeszkadza mi to w co wierzy drugi człowiek ! ale niech nie narzuca mi jej, ani nie zmienia też tego w moim kraju krzyż na koronie orła oznacza wiarę katolicką w Polsce.

 • Mateusz Ł.

  napisze krótko. dobrze że jesteście i zapisał bym się do was ale jestem niewierzący ale ze względów ideowych. mieszkam w małym miasteczku w którym rządzi nadal „partia” i nie ma sposobu żeby się przebić żeby coś zmienić. jestem polakiem i chce nim zostać a nie na siłę robi się ze mnie obywatela świata. to jakim chce być obywatelem to powinna być moja sprawa a nie narzucane odgórnie

 • Karolabbot

  Tylko, żeby to się nie przemieniło w szowinistyczne albo faszystowskie ugrupowanie…

 • Aleksandra

  Witam serdecznie.

  Deklaracja Ideowa Ruchu Narodowego jest jednym z najpiękniejszych tekstów, jakie ostatnio czytałam, a jako pasjonatka i studentka literatury czytuję wiele takich, które pretendują do miana pięknych. Powodów, dla których Deklarację RN uznaję za szczególnie wartościową- zarówno na płaszczyźnie ideowej jak i praktycznej- jest tyle, ile razy uderza moje serce, gdy myślę o zagrożonej przez panoszące się lewactwo niewinności Polskich dzieci, o sile i honorze Polskich mężczyzn, o pięknie i delikatności Polskich kobiet i o surowym majestacie naszej prastarej ziemi od gór aż po morze. Ochrona rodziny i rodzimej ziemi przed nihilizmem, degrengoladą i obcymi wpływami jest najwyższym i najbardziej honorowym obowiązkiem godnego i wolnego człowieka. Wszędobylskie lewactwo złożone z intelektualnie, emocjonalnie i fizycznie słabych mężczyzn oraz z zakompleksionych i agresywnych kobiet wypacza i niweluje prawdziwie rodzime dla nas wartości, przy okazji z dużym sukcesem upokarzając nas na arenie międzynarodowej i pogrążając naszą gospodarkę.

  Każdy z nas musi więc walczyć, w obronie swojej rodziny, i w obronie swojego kraju, a również-jak wierzę- w obronie całej Europy przed destruktywnym wpływem marksizmu kulturowego i Unii Europejskiej która, jak wszyscy wiemy, z Europejskimi wartościami ma tyle wspólnego, ile przysłowiowy piernik z wiatrakiem. Musimy walczyć o powrót do wartości uniwersalnych i do naturalnych dla człowieka praw, opiewanych w naszej kulturze od czasów jej narodzin. Walczmy więc o piękno, kultywując tradycyjny model rodziny i rodzime tradycje; walczmy o sprawiedliwość i prawdę, nazywając rzeczy po imieniu, tj. na przykład odróżniając tolerancję od propagowania zboczeń; walczmy o przetrwanie, nie pozwalając multikulturalizmowi aby stopił naszą kulturę z obcymi wzorcami w bezkształtną i bezpłciową masę. Walczmy o zachowanie ciekawych, pięknych i jakże konstruktywnych różnic pomiędzy rolą mężczyzny i rolą kobiety; walczmy o nasze prawo do wychowywania własnych dzieci na ludzi cnotliwych, silnych i honorowych.

  Walczmy o suwerenność, na płaszczyźnie rodzinnej i narodowej.

  Jeśli chodzi o poniższy spór o Kościół i religię, to jeśli przyznamy, że wiara w uniwersalne wartości nas łączy, latwiej będzie nam wspólnie naprawić Polskę- a o to przecież chodzi. W momentach kryzysu, potrafimy być narodem wojowniczym i dumnym. Musimy więc głośno przyznać, że nadszedł czas kryzysu, i musimy zacisnąć zęby aby przestać rozwodzić się nad tym , co nas dzieli. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że multikulturalizmowi, ”ideologii” gender, ingerencji urzędników w życie prywatne, moralnemu zepsuciu itd. trzeba powiedzieć glośne NIE. Stańmy więc razem, Chrześcijanie i Rodzimowiercy (wartości wyznawane przez jednych i drugich są identyczne, a manifestacje tych wartości wypływają z naszego wspólnego ducha), i wspólnie uratujmy nasz kraj. Ci, którzy chcą pogrążyć Polskę, zacierają ręce z zadowoleniem, gdy widzą, jak kłócimy się między sobą.

  PS. Wyrazy szacunku dla szefostwa Ruchu Narodowego za cierpliwość w bojach z dziennikarzami popularnych stacji telewizyjnych. Dzielnie przekopujecie się przez tę nieskończoną lawinę frazesów, oskarżeń i prawdziwie kurzego gdakania Pań Dziennikarek.

 • Bezimienny John

  Dziękuję, ale nie interesują mnie puste programowo partie, opierające się tylko na mistycyzmie i sentymentach. Samym jechaniem po uczuciach nie zapełnicie półek sklepowych i nie sprawicie, by Polacy się bogacili. O wiele lepiej wypada już Kongres Nowej Prawicy.

 • AGA

  Program niczego sobie, ale żeby na samym początku przeciwstawiać się konstytucji? Partia nie powinna zajmować się ani propagować danej religii, jest to przejaw dyskryminacji.Jak w ten sposób chcecie zjednoczyć Naród Polski? No i jak zamierzacie uczynić naszą gospodarkę silną? Znowu mamy do czynienia z pustymi frazesami?

 • kamil terlecki

  UE JEST RZECWELONE PROSTE

 • bezdomny scout

  Wszystko cycus ale cosik mi sie zdaje ze aktualni wodzowie narodowcow te cioty i miglance pokroju Winnickiego i Zawiszy sa lekuchno oderwane od rzeczywistosci. Hasla sa piekne ale wasze dzialania haniebne. Nie wycierajcie sobie tych pryszczatych ryjow patriotyzmem bo wy o tym nie macie pojecia. Nie obrazajcie ludzie ktorzy przezyli wszelkie szykany od hitlerowcow do czasow obecnych bo jestescie smieszni i pokazujecie braki w edukacji historycznej. Powolywanie sie na mierne autorytety stawsia was na marginesie sceny politycznej. Wywalcie tych mydlkow i maminsynkow to chetnie was popre ale musicie mowic prawde a nie banialuki krzesane przez Rydzyka czy Kobylanskiego.

 • Marek

  Boga nie ma i nigdy nie było w takim rozumieniu chrześcijańskim, a jako podstawa naszego narodu polityka terroru kościoła też jest bardzo słaba. Chrześcijaństwo wyrządziło wiecej zła niż dobra…

 • Matik

  Dodał bym do tego wszystkiego powszechną nienawiść do wszystkiego co nie jest rasy białej.
  Rasizm powinnien być podstawą życia wszystkich Europejczyków.
  Europa jako jedno wielkie potężne i wolne od brudasów państwo!

 • Kuba

  Nacjonaliści i Faszyści

 • Polska Krajem ŚWIATA!

  dlaczego z ramienia Waszej Partii startują ludzie z ewidentnie niepolskim nazwiskiem? TO ma być POLSKA DLA POLAKÓW czy dla jakiś MIESZAŃCÓW?

 • Marek Witek

  mieszkam w Gliwicach gdzie moglbym sie zapisac do Ruchu

 • asd

  brak w tej deklaracji jest odniesienia do Boga i Religi katolickiej. orzeł w koronie z krzyżem ale czy coś ponadto? państwo (rząd i rządzeni ) które zapomni co znaczy „Bóg , Honor Ojczyzna” zginie

 • Paweł

  Proszę poprawić błąd ortograficzny w 4 linijce punkcie 4 – powinno się pisać Rzeczypospolitej a nie Rzeczpospolitej, chyba, że autorowi chodziło o gazetę „Rzeczpospolita”,
  Druga uwaga odnośnie hasła na końcu tekstu – WOJNA TO POKÓJ – WOLNOŚĆ TO NIEWOLA – IGNORANCJA TO SIŁA – jest to hasło partii opisanej w powieści pt: Rok 1984 roku Orwella – wyrażające tzw. Dwójmyślenie tej partii, którą w domyśle jest partia komunistyczna, totalitarna – więc bardzo nie pasuje do Ruchu Narodowego –
  dwójmyślenie polega na łączeniu sprzecznych pojęć – aby uniemożliwić ocenę działań partii, gdyż wszystko zawsze można dowolnie interpretować – wedle bieżących potrzeb

 • Joanna

  Kochani, musicie lekko zreformować poglądy….czasy się zmieniły i nikt nie łyknie aż takiej zasadniczości. Jeżeli naprawdę chcecie urosnąć w siłę musicie to zrobić, a wtedy wielu młodych ludzi i nie tylko młodych „przybije wam piątkę” i chętnie udzieli Wam poparcia. Nie możecie być tak „twardzi”, bo to zwyczajnie nie przejdzie w dzisiejszym świecie, a tego świata w ten sposób nie zmienicie…chyba, że nadal chcecie być jakimś tam mało znaczącym ugrupowaniem, które postrzegane jest jako „ogon” polskiej polityki.
  Macie szlachetne i całkiem sensowne dążenia, ale te prawidła o kościele i katolicyzmie jako jedynej słusznej religii to relikt przeszłości. Dobry człowiek, kochający swoją ojczyznę wcale nie musi w każdą niedzielę dawać na tacę księdzu w kościele. Przemyślcie to…bo jest kilka rzeczy, które skutecznie będą odstręczać od Was ludzi nawet jeżeli znajdą oni u Was wiele prawdy.

 • gość olsztyn

  państwo jest świeckie i takie powinno zostać a kościół niech zostanie w budynkach z literą T na dachu (to w co wierzy obywatel to jego sprawa) . poz atym program przypadł mi do gustu

 • ewqa

  Mam pytanie ? Czy sądzicie że zaleje nas muzełmańska fala? Jak temu zaradzić?

 • Janusz

  PO

 • Zofia Barbara Laska

  podoba mi się Deklaracja Ideowa Ruchu Narodowego- pozdrawiam Patriotyczną Młodzież – nie rozumie jedynie ostatniego akapitu

 • Coach

  Ruch Narodowy to jedyna szansa na walkę z multikulurowością jaka atakuje nas z każdej strony. Nie z multikulturowością jaka budowała Polskę w czasach jej świetności, ale z tą jaką mamy okazje oglądać we Francji, Szwecji, USA :(((

 • toniczek85

  1. Wolność wiary i przekonań.
  2. Poszanowanie wiary i przekonań.
  3. Wolność ograniczona drugim człowiekiem.
  4. Równość wobec praw i obowiązków.

 • madrala

  jakbyscie jeszcze podeszli racjonalnie do legalizacji marihuany, ktora PRZEZ WIELE LAT BYLA CZESCIA POLSKIEJ KULTURY dostalibyscie moj glos. Niestety w tej kwestii prezentujecie poziom ciemnogrodu charaktertystyczny dla wszystkich „popularnych” czolowych partii :) szkoda naprawde.

 • Patryk

  Ruch Narodowy najbardziej trafny projekt do moich politycznych poglądów najbardziej odniosę się do podpunktu drugiego: tożsamość rodziny – musimy walczyć o to by Polska pozostała Tylko w jednej normalnej, Chrześcijańskiej rodzinie składającej się z Ojca i Matki . Bo coraz bardziej społeczeństwo akceptuje inności seksualne itp. sprowadza ich to do coraz większej przyjaźni z tym i poszerzania tego brudnego społeczeństwa . Dlatego warto wymówić wojnę gejom,lesbijkom ,feministkom uznając to coś jako chorobę psychiczną i zakazać mediom rozpowszechniania tego
  dziadostwa !