Ruch Narodowy

„Duma Szlachecka” – nowa polska gra przeglądarkowa

Powstała kolejna polska gra przeglądarkowa – „Duma Szlachecka”. Twórcy „Dumy Szlacheckiej” kładą ogromny nacisk na realizm historyczny. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w „Pana Brata”, zamieszkującego tereny wybranego województwa XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Efektywne zarządzanie folwarkiem, budowanie ekonomicznej potęgi rodu poprzez rozmaite działania handlowe, udział w wojnach, a w końcu także zacięta walka na arenie politycznej o prestiżowe urzędy i królewskie nadania!
Dla najsprytniejszych czeka wspaniała nagroda – korona królewska na Sejmie elekcyjnym, w którym wezmą udział wszyscy gracze!
Silnymi elementami znakomicie się zapowiadającej produkcji są ręcznie rysowana grafika oraz unikalny klimat, budowany za pośrednictwem wielu wydarzeń historycznych i nie tylko: przez Ojczyznę przetoczą się najazdy, wojny domowe oraz rokosze, a my będziemy musieli opowiedzieć się po jednej ze stron. Zmierzymy się ze wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami w tym jakże fascynującym okresie historii Polski, będziemy musieli stawić czoła Moskwie, Kozakom, Tatarom, Turkom i Szwedom i to w dużej mierze od naszych działań zależeć będzie los Rzeczpospolitej! Autorzy zapowiadają drzewka rankingowe oraz kilka różnych wariantów zwycięstwa, wszystko w całości po polsku, w przeglądarce i za darmo.
Na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna gry: tworzona we współpracy z historykami mapa już teraz zachwyca klimatycznymi detalami i wiernością realiom historycznym, podobnie zresztą jak ekran zarządzania folwarkiem i cały czas dopracowywany interfejs użytkownika.
„Duma Szlachecka” zadebiutuje jeszcze w tym roku, niebawem rozpoczną się testy wersji alfa.
HK