Ruch Narodowy

Francja zalegalizowała małżeństwa homoseksualne

Francuskie Zgromadzenie Narodowe zalegalizowało małżeństwa homoseksualne, po tym jak już wcześniej uczynił to Senat. Na ulicach Paryża doszło do starć przeciwników nowej ustawy z agresywnymi oddziałami policji.
Za ustawą legalizującą małżeństwa homoseksualne i pozwalające na adopcję przez nie dzieci, zagłosowało 331 parlamentarzystów reprezentujących ugrupowania lewicowe, zaś przeciw było 225 posłów partii centroprawicowych oraz Frontu Narodowego. Socjalistyczni politycy podkreślali, że nowe rozwiązania są „dziejową sprawiedliwością”, bowiem homoseksualiści są obecni na Świecie „od tysiącleci” i przez ten czas byli dyskryminowani, prześladowani i zabijani. Pierwsze śluby najprawdopodobniej odbędą się w czerwcu.
Pod parlamentem protestowali przeciwnicy homomałżeństw, którzy musieli używać mocniejszych argumentów w starciach z agresywną policją. Aresztowano dwanaście osób, nazwanych przez władze „prawicowymi ekstremistami”. W Lyonie zatrzymano natomiast 44 przeciwników nowego prawa, którzy próbowali zablokować autostradę w kierunku Paryża.
Źródło: Le Figaro
MM