Ruch Narodowy

Jednostronna debata o „przemocy nacjonalistycznej” w Collegium Civitas

Niepubliczna ale ciesząca się wysoką renomą szkoła wyższa Collegium Civitas, będzie gościła w swoich murach kolejną konferencję, poświęconą rzekomej eskalacji „przemocy nacjonalistycznej”. Z góry wiadomo jednak jakie padną tam tezy.
Spotkanie „Eskalacja przemocy nacjonalistycznej. Rola państwa i społeczeństwa obywatelskiego w jej zwalczaniu”, odbędzie się 16 kwietnia w Warszawie. Gościć ją będzie Collegium Civitas, cieszące się znaczną renomą jak na prywatną uczelnie, która w 2005 roku otrzymała możliwość nadawania stopnia doktorskiego w socjologii. Szkoła powstała z inicjatywy naukowców pięciu instytutów działających w ramach Polskiej Akademii Nauk. Nie ma tam jednak miejsca na pluralizm, bowiem gośćmi spotkania będą zagorzali zwolennicy lewicy, a jednocześnie, oczywiście, przeciwnicy jakiegokolwiek patriotyzmu zaś w szczególności ideologii nacjonalistycznej. O rzekomej „przemocy nacjonalistycznej”, będzie więc można usłyszeć z ust Kazimiery Szczuki, Jacka Żakowskiego, Roberta Biedronia i Magdaleny Środy.
Niezadowolenie z powodu jednostronnego doboru uczestników „debaty”, można wyrazić na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku, firmowanym przez Kampanię Przeciwko Homofobii i „Krytykę Polityczną”: www.facebook.com/events/150657228434411/
MM