Ruch Narodowy

Miller wyśmiany w Głogowie

Przewodniczący SLD Leszek Miller został z dezaprobatą przyjęty przez głogowskich studentów z PWSZ.

Podczas spotkania padały niewygodne dla polityka pytania – „Jak czujecie się towarzysze, kiedy jeździcie po kraju i patrzycie ludziom w oczy?”.
Studenci z uczelni wyższej w Głogowie dowiedziawszy się o przyjeździe przewodniczącego lewicowców, postanowili udać się na spotkanie i wyrazić swoją opinię.
– „Przeproście za Pyjasa, za pomordowanych na Pomorzu i Śląsku. Kiedy przeprosicie Polskę za to, że istniejecie? Jak czujecie się towarzysze, kiedy jeździcie po kraju i patrzycie ludziom w oczy? Zamiast o przyszłości Europy, porozmawiajmy o przeszłości Polski” – takie słowa padały z ust przeciwników SLD.
Tematem spotkania z Leszkiem Millerem była Unie Europejska i jej pożądany kształt. Stanowisko lewicy w tej sprawie nie dziwi, ponieważ znany z „bujnej” przeszłości i zamiłowania do socjalizmu przewodniczący SLD, ze wspólnotą europejską wiąże swoje prywatne nadzieje polityczno-urzędnicze.
Padały również pytania od kolegów z partii o receptę na sukces w wyborach. Odpowiedź na pytania jednak nie padła, natomiast cieszy reakcja głogowskich studentów, która jest przejawem odporności na lewicową manipulację.