Ruch Narodowy

Modlili się za pomordowane dzieci


Po 58 latach od wprowadzenia w Polsce zbrodniczej ustawy, która zezwala na zabijanie nienarodzonych dzieci obrońcy życia spotkali się 27 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by modlić się za dusze zabitych
Ks. Franciszek Ślusarczyk, wicedyrektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że 27 kwietnia w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pokuty za odrzucony i zlekceważony dar ludzkiego życia. – Chcemy dziś przebłagać Pana Boga za to, że Polacy odrzucali życie oraz modlić się o zapewnienie ustawodawstwa na całym świecie, które będzie chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział kapłan.
Kapłan przypomniał słowa ks. kard. Karola Wojtyły wypowiedziane w 1974 roku. Mówił, że największą tragedią naszego narodu jest śmierć poczętych, ale nienarodzonych ludzi. Późniejszy papież ostrzegał Polaków, że naród musi zapłacić za zbrodnie, ponieważ miliony zabójstw nie mogą pozostać bez konsekwencji. – Bóg upomina się o każdego człowieka – powiedział kapłan, który wskazał na przykład dr. Natansona, ginekologa, który zabił ponad 75 tys. dzieci w łonach matek i doznał nawrócenia. – Trzeba nam zobaczyć Boga, jako Ojca, który kocha każde swoje dziecko i zacząć działać. Musimy się modlić. Potrzebna jest wielka modlitwa.
27 kwietnia 1956 roku komuniści narzucili Polsce ustawę zezwalającą na zabijanie nienarodzonych dzieci. Skutki tego zbrodniczego prawa, które obowiązywało aż do 7 stycznia 1993 roku, okazały się bardzo tragiczne. Zabito ponad 20 milionów nienarodzonych dzieci.
Źródło: pch24.pl
HK