Ruch Narodowy

Narodowa majówka – rozkład jazdy

Wiosna zaczęła się już na dobre, a wraz z nią pełną parą ruszyły przygotowania do majówkowego pasma manifestacji patriotycznych oraz akcji obywatelskiego sprzeciwu, które rozpoczynają się już dzisiaj w Warszawie. Warto zważać na to co byśmy się w tym czasie nie zatracili zbytnio w działkowym grillowaniu i innych rozrywkach, gdyż jest to także okres wspomnień klęsk i triumfów państwa Polskiego i z tej też przyczyny pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnych obchodów oraz udziału w eventach, w całej Polsce.

Poniżej harmonogram wydarzeń i obchodów.
30.04 – “Dzień gniewu podatnika” – Pikieta przeciwko nadmiernym obciążeniom podatkowym i fiskalizmowi oraz nadmiernej biurokracji.
(Warszawa, pod urzędem skarbowym na ul. Lindleya, 17:00).
1.05 – “Praca w Polsce dla polaków” – Sprzeciw wobec nie stabilności zatrudnienia i korporacjonizmowi, organizowany przez autonomicznych nacjonalistów.
(Warszawa, Plac Na Rozdrożu, 14:00).
1.05 “Pikieta antyunijna” – Tym razem niechlubna rocznica aneksji Polski do UE spotka się z konfrontacją mieszkańców Szczecina, którzy będą prezentowali narodową alternatywę dla eurolandu.
(Szczecin, Plac Grunwaldzki, 17:00).
“Nacjonalistyczny 1 maja w Krakowie” – Manifestacja, mająca wyrażać głos sprzeciwu wobec neoliberalnej gospodarki i dyktatury Unii Europejskiej oraz wysokiego bezrobocia i przymusowej emigracji zarobkowej wielu tysięcy polaków.
(Rzeszów, pod Urzędem Wojewódzkim na ul. Grunwaldzkiej, 15:00).
2.05 – “Marsz powstańców śląskich” – 92 lata po trzecim, zwycięskim powstaniu, ulicami Katowic przejdzie marsz upamiętniający odwagę i waleczność naszych przodków, która zapewniła powrót śląska w granice Polski.
(Katowice, marsz wyrusza z pod pomnika powstańców śląskich, w al. Wojciecha Korfantego, o godz. 17:00).
2.05 – “III Opolski marsz niepodległości” – Kolejne obchody wybuchu trzeciego powstania śląskiego.
(Opole, szczegóły ukażą się na www.ngoopole.pl).
2.05 – “Śląski kongres nacjonalistów” – Niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń podczas majówki. Kongres będzie składał się z trzech bloków tematycznych pomiędzy którymi zagra znana rockowa kapela patriotyczna, a interesujące wykłady poprowadzi dobrze zapowiadający się skład prelegentów.
(Bytom, 12:00).
3.05 – “Święto królowej Polski i Konstytucji 3 V” – Ruch Narodowy postanowił tradycyjnie obchodzić uroczystości, mimo wycofania się rady miasta z oficjalnych obchodów.
(Kraków, 10:00 – msza św. w Archikatedrze Wawelskiej, ok. 11:00 uformowanie pochodu na ul. Droga do Zamku).
3.05 – “Wspólny taniec Poloneza- Towarzystwo Patriotyczne – Fundacja Jana Pietrzaka zaprasza wszystkich chętnych na wspólne odtańczenie reprezentacyjnego tańca narodowego.
(Warszawa, Plac Zamkowy, 15:00).
3.05 – “Defilada w Wiśle” – Patriotyczny marsz w rocznicę zajść w Wiśle.
(Wisła, Park przy ul. Konopnickiej, 9:00).

  • Legion

    A o Sosnowcu nic nie napisane :/