Ruch Narodowy

Narodowcy przeciwko komunistom w Zduńskiej Woli

1 maja w Zduńskiej Woli na godzinę 15 zaplanowano obchody komunistycznego święta pracy. Zorganizowane przez lokalnych działaczy SLD i PPS wydarzenia miał rozpocząć marsz ruszający z Placu Wolności. Przez wzgląd na nawiązywanie do ideologi zbrodniczego komunizmu my, jako łódzcy narodowcy, nie mogliśmy spokojnie patrzeć na ów relikt poprzedniego systemu.
Grupa aktywistów i sympatyków Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej skutecznie zakłóciła pierwszomajowy pochód. Już na samym początku dało się zauważyć, że 50 osobowa grupa przeciwników przemarszu przewyższa liczebnie samych manifestujących.
Duże zainteresowanie przechodniów wzbudziły rozdawane ulotki antykomunistyczne i transparent „Śpieszmy się rozliczać komunistów – tak szybko odchodzą.” Przemówienia członków powiatowych struktur SLD zagłuszały okrzyki „Precz z komuną”, „Raz sierpem, raz młotem” i wiele innych. Należy nadmienić, że w akcji wzięli również udział działacze struktur ONR z Pabianic i Zduńskiej Woli.
Kontrmanifestacja idąc równolegle z „pochodem” spokojnie dotarła do końca gdzie stęsknieni za „starymi dobrymi czasami” lewicowcy chcieli odśpiewać Międzynarodówkę. Jednak i tym razem wykrzykiwane przez narodowców hasła zagłuszyły kolejny element obchodów.