Ruch Narodowy

Norweska karykatura wyśmiewa obrzezanie, żydzi protestują

Norweska gazeta Dagbladet opublikowała rysunek, który w sposób karykaturalny wyśmiewa brutalne praktyki religijne muzułmanów i żydów. Efraim Zuroff z Centrum Wisenthala uważa, że gazeta kpi z najpiękniejszych tradycji religii żydowskiej.

W jednym z najbardziej poczytnych dzienników norweskich opublikowano rysunek, na którym mężczyzna wbija trójząb w czoło dziecka(jest to najprawdopodobniej wyśmianie muzułmańskiego święta Muharrama, w którym muzułmaninie zbiorowo się samookaleczają), trzymając w ręku książkę(która może być zarówno Torą jak i Koranem), natomiast kobieta stojąca obok odcina mu palce. Na rysunku znajdują się również dwaj interweniujący policjanci. Kobieta mówi do nich: „Ależ jakie okrucieństwa, to jest tradycja naszej religii!”, na co jeden z policjantów odpowiada: „Religia? Aha, to wszystko w porządku.”, natomiast drugi z policjantów przeprasza za wtargniecie.
Rabin Abraham Cooper, jeden z liderów Centrum Szymona Wiesenthala, oświadczył, że karykatura to poważne antysemickie podżeganie do nienawiści, a bawić może jedynie samego Hitlera lub Himmlera. Sam rysownik, Tomas Drefvelin, potępia antysemityzm i twierdzi, że chciał tylko wyśmiać religijne dziwactwa, a nie nawoływać do nienawiści.
Za:kuruc.info

  • Aga

    W Polsce obrzezanie powinno być zakazane. Obrzezanie to znęcanie się i okaleczenie niemowlęcia.

  • marek

    Niech sobie żydzi obrzezują swoich jak chcą ale niech sie nie wtrącają w nasze sprawy

  • korusiu

    gdyby nie było antysemityzmu, to żyd by go wymyślił, bo to jest część żydowskiej tożsamości narodowej – żydzi bez poczucia prześladowania i bycia ofiarą nie potrafią funkcjonować i doszukują się antysemityzmu już u każdego i wszędzie