Ruch Narodowy

Program ”in vitro” – kliniki boją się niejasności w umowach

Kliniki, które założyły w kwietniu Związek Polskich Ośrodków Leczenia Niepłodności i Wspomagania Rozrodu chcą wystąpić z rządowego programu refundacji in vitro.

Podpisana przez rząd obietnica, że od lipca uruchomiona zostanie refundacja niepłodności stoi pod znakiem zapytania, placówki, które wyraziły zgodę na ten program, chcą wystąpić powodem według nich jest brak odpowiedzi na  40 zadanych pytań.
Według szefów tych klinik utajnienie treści umowy przed jej podpisaniem, może skutkować wielkim niewypałem dla rządu ponieważ, umowy mogą okazać się niejasne lub niekorzystne, a skutkiem tego może być brak podpisów pod projektem.
Dr. Sławomir Sobkiewicz, prezes zarządu związku stwierdził, że My mamy leczyć pacjentów, a nie tracić czas i pieniądze na prawników i sądy
Rządowy program zakłada, że w ciągu trzech lat skorzysta z niego 15 tys. par
Krzysztof Sylwanowicz

 • Beth

  Co za bzdura!

 • pp

  To poważny portal i nie ma tu miejsca na rozważania ignorantów i niedouczonych głupoli

 • krzysztof

  chłopie weź się zastanów co ty piszesz, bo nie masz pojęcia o czym mówisz!!

 • Marcopolo

  Fabryki Ludzi w Szkle powinny być zakazane! In Vitro nie jest leczeniem niepłodności! To sztuczne zapłoenienie poza ustrojem matki. W Kaliforni można sobie zmówić już zapłodnione komórki w cenie kilku tysięcy $$$ bez prawa wyboru płci i rasy. Są to ludzkie zarodki pozostałe po procesie zapłodnienia i selekcji. Propozycja jest skierowana do par homoseksualnych.
  http://www.radiownet.pl/republikanie/marcopolo#/publikacje/fabryka-dzieci-na-szkle

 • Longer

  PRODUKOWANIE LUDZI ??? NIE !!!

 • Grino

  Dla mnie „In Vitro” to paranoja, duże dzieci chcą sobie kupić laleczkę lub misia, a wiele dzieci czeka na odrobinę ciepła w domach dziecka

 • bovber

  In Vitro, która daje możliwość na posiadanie dziecka jest szansą dla wielu par. Po pierwsze musicie zrozumieć, że jakość plemników drastycznie spada. Normy WHO zostały obniżone dla mężczyzn dwukrotnie, w przeciągu ostatnich 20 lat. Niestety coraz więcej par nie będzie mogła mieć dzieci. Drastyczny spadek płodności jest spowodowany złą jakością pożywienia, wszechobecna chemia, oraz niestety coraz częściej stresującym i siedzący trybem życia. Musicie zrozumieć, że dzieci, które są z in vitro wcale nie są obciążone genetycznie czy też chorobowo. Fakt ten wynika z czego innego, a z tego, że ciąże z in vitro są często po pierwsze mnogie, zawsze pożądana jest ciąża pojedyncza, po drugie, dzieci często rodzą się za pomocą cesarskiego cięcia. Dodatkowo rodzicie, którzy decydują się na in vitro bardzo często są zdecydowani i przebyli bardzo długą drogę w staraniu się o dziecko. I gwarantuje Wam, że takie dziecko jest Skarbem, które rodzice Kochają bezgranicznie!! Dlatego proszę Was nie oceniajcie negatywnie takich postaw, bo nie wiadomo, czy Wy albo Wasze dzieci będą mogły posiadać swoje dzieci.

  • Sk

   Zgadzam się z Bovber… Giniemy jako naród. Już co 10 para ma problemy z prokreacją. Stres, praca 24h, niepewność jutra, zanieczyszczenie powietrza i sztuczna żywność to główne czynniki problemu. Powiecie – jak nie masz, to sobie zaadoptuj… myślicie, że to takie łatwe? Przepisy są durne a sam proces adopcji trudny. In Vitro to nie jest najważniejszy temat i największy problem Polski. Za 20 lat metoda będzie normalna jak inne metody – niegdyś zakazane, inaczej Polska wymrze. Wolę In Vitro niż napływ imigrantów i jakieś multi-kulti. Jeśli nie znacie problemu z „własnego podwórka”, nie krytykujcie i nie oceniajcie ludzi, którzy poddają się zabiegowi. Denerwuje mnie stwierdzenie „fabryka ludzi” czy twierdzenie, że InVitro jest skierowane dla par homoseksualnych. To niesprawiedliwe, by tak twierdzić! Ludzie zadłużają się na długie lata, by mieć wymarzone dziecko. Sprzedają majątek, by być rodzicami. Czy ci, których problem nie dotyczy mają prawo ich oceniać? Założę się, że ci, którzy tak twierdzą, nie mają pojęcia o problemie. Dziecko to nie „miś” czy „laleczka” jak ktoś napisał, że mu się tak kojarzy – źle ci się kojarzy! Obyście nie mieli takich problemów osobiście lub Wasze dzieci – ale ryzyko jest bardzo duże, bo co 10 z Was tego doświadczy i szybko zmieni zdanie, czego Wam nie życzę. InVitro jest ok, pod warunkiem, że na zdrowych zasadach. Inaczej za 20-30 lat będziemy niewolnikami w „polskim” państwie, gdzie panuje islam, mówi się po niemiecku lub arabsku, ale za to nie będzie InVitro, ups…. islam uznaje InVitro, więc będziemy niewolnikami w „polskim” państwie, gdzie panuje islam, mówi się po niemiecku lub po arabsku i jest InVitro, ale wtedy żaden z Was nie odważy się zaprotestować…

   Wolałbym, skupić się na realnych problemach kraju i Europy, których chyba nie brakuje i te problemy są realne. Media zaś podają bzdury jako pożywkę, by skłócić społeczeństwo. Pozdrawiam!

   • człowiek

    Dobrze, nie wiem na jakiej podstawie sądzicie, że InVitro to jedyna cudowna droga do posiadania dziecka. Nie zaprzeczam że posiadanie dziecka i tematyka bezpłodności jest trudna. Tylko problem w tym, że z tego co ja się orientuję to najczęstsza przyczyna niepłodności jest „idiopatyczna”. Co chcę tym komentarzem powiedzieć? Otóż z całego serca radzę poczytać o NAPROTECHNOLOGII. I z całym szacunkiem niestety dzieciaki z In Vitro poprzez właśnie mrożenie zarodków – mają większe prawdopodobieństwo chorób genetycznych. In Vitro nie jest ok, ok jest przeprowadzenie porządnych badań na PARZE a nie na kobiecie i rozłożenie rąk że się nie da. Da się wszystko tylko trzeba poszukać informacji.

 • art71wro

  dv, zwróć uwagę na duży wzrost niepłodności nie tylko w Polsce ale i na świecie w ostatnich 10-20 latach. Czym według Ciebie jest to spowodowane? bo według mnie ewidentną przyczyną jest – chemizacja żywności, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiedni tryb życia do którego większość z Polaków i nie tylko Polaków jest zmuszona (bo kasa nie jest ważna ale żyj bez niej)!!! więc następnym razem jak będziesz pisał o eliminacji naturalnej… zastanów się trzykrotnie!!!