Ruch Narodowy

Saudyjskie szkoły uczą dzieci jak walczyć z Żydami i homoseksualistami oraz odcinać ręce zgodnie z prawem szariatu

Podręczniki w szkołach w Arabii Saudyjskiej uczą dzieci jak odciąć złodziejowi rękę czy nogę zgodnie z prawem szariatu, książki są opłacane i drukowane z funduszy saudyjskiego rządu. Dzieci mogą się dowiedzieć z nich również, że Żydzi muszą być wytępieni z kuli ziemskiej, a homoseksualiści powinni być „skazani na śmierć”.Uczą się z nich 9 i 10 latki.

Podręczniki zostały wydrukowane na rok szkolny 2010/2011, Instytut ds. Zatoki Perskiej w Waszyngtonie uzyskał kilka egzemplarzy i przetłumaczył na język angielski. W jednym z rozdziałów 9 latki mogą przeczytać, że „zagłada narodu żydowskiego jest koniecznością” oraz dowiedzieć się, że „Godzina sądu ostatecznego nie przyjdzie dopóki muzułmanie nie wygrają walki z Żydami i nie zabiją ich. Jeśli ktoś jest Żydem masz prawo pójść i go zabić”.
Ali Al-Ahmed dyrektor Instytut dodał również, że w arabskich podręcznikach można przeczytać, że „każdy homoseksualista powinien być ukarany śmiercią, ponieważ stanowi zagrożenie w społeczeństwie”.
Komentując podręcznik Al-Ahmed stwierdził: „Jeśli uczy się sześć milionów dzieci w tym kluczowym dla rozwoju człowieka okresie, to po zainstalowaniu w ich głowach tego typu treści nie dziwi,że wśród Saudów jest tylu zamachowców – samobójców.”
Arabska ambasada w USA odmówiła komentarza całej sprawy.
za: mailonline