Ruch Narodowy

Spotkanie z Ruchem Narodowym w Starogardzie Gdańskim!

20 kwietnia o godzinie 17 w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się trzecie w województwie pomorskim, spotkanie z Ruchem Narodowym. Założony po Marszu Niepodległości 11 listopada ruch społeczny, w ramach którego działa Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny oraz szereg lokalnych organizacji patriotycznych i narodowych (jak np. Narodowe Skarszewy), coraz aktywniej uczestniczy w życiu publicznym w naszym województwie. Po bardzo udanych spotkaniach w Gdyni na Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej (aula została wypełniona po brzegi), oraz w Gdańsku, reprezentanci Ruchu Narodowego zawitają do Starogardu Gdańskiego, by spotkać się z mieszkańcami tego miasta. Prelegenci najpierw odpowiedzą na pytania przygotowane przez prowadzących, dzięki którym widzowie zapoznają się z poglądami Ruchu Narodowego oraz celami, które przed sobą stawia. Następnie mieszkańcy będą mogli zadawać pytania do prelegentów i wymieniać poglądy podczas dyskusji.
Prelegentami będą: Tomasz Pałasz (Młodzież Wszechpolska), Artur Zienkiewicz (Obóz Narodowo-Radykalny) oraz Piotr Dziadul (Przymierze Narodowe). Warto odnotować fakt, że pochodzący z naszego województwa Tomasz Pałasz został, 13 kwietnia podczas Zjazdu Młodzieży Wszechpolskiej, wybrany prezesem tej organizacji (zarazem to pierwszy prezes Młodzieży Wszechpolskiej pochodzący z naszego województwa). Z kolei Artur Zienkiewicz kilka lat temu był kierownikiem głównym Obozu Narodowo-Radykalnego, a Piotr Dziadul to wieloletni działacz organizacji narodowych na Pomorzu.
Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego Ruch Narodowy zaprasza wszystkich, którym zależy na przyszłości Polski. W obliczu problemów ekonomicznych, demograficznych i szeregu innych, przed którymi staje nasz kraj, ważne jest aktywne uczestnictwo całego Narodu. Przed spotkaniem jak i w jego trakcie, będzie można nabyć książki i czasopisma patriotyczne, płyty z muzyką tożsamościową, czy też gadżety Ruchu Narodowego. Zarazem zapraszamy mieszkańców, którzy chcą działać w ramach Ruchu Narodowego, do rozmów z przedstawicielami i działaczami, którzy będą obecni na sali.
Spotkanie z Ruchem Narodowym w Starogardzie Gdańskim
Starogardzkie Centrum Kultury
ul. Jana Pawła II nr 3
20 kwietnia godzina 17:00