Ruch Narodowy

Zmiany w przewodniku dla imigrantów w Kanadzie

Kanada wydała nowy przewodnik, który trafi do rąk każdego imigranta, przybywającego do tego kraju. Najnowsza edycja broszury informuje przede wszystkim o miejscowych zwyczajach, przestrzegając przed próbą zaprowadzania własnych porządków.
Przewodnik „Witamy w Kanadzie” liczy dwukrotnie więcej stron niż jego poprzednia edycja, kładąc przede wszystkim nacisk na ukazywanie prawa, zwyczajów i zasad obowiązującego w tym kraju. Imigranci mogą dowiedzieć się o relacjach Kanady z brytyjską królową, roli armii kanadyjskiej czy o zwyczajach weselnych które przybysze powinni przestrzegać. Temat wesela i małżeństwa nie jest poruszany przypadkowo – przewodnik informuje, że zawarcie oficjalnego związku dla uzyskania kanadyjskiego paszportu, jest niezgodne z prawem i surowo karane. Książka przestrzega przed zaprowadzaniem własnych zmian kulturowych, takich jak honorowe zabójstwa, poligamia, małżeństwa przymusowe, przemoc domowa czy okaleczanie narządów płciowych kobiet, a także informuje o surowym prawie dotyczącym handlu ludźmi.
Rządzący Kanadą konserwatyści, wprowadzają też inne zmiany do broszury, nieznane z jej poprzednich edycji. Dlatego będzie można dowiedzieć się więcej o monarchii konstytucyjnej i relacjach z brytyjską królową, usiłując tym samym zwiększyć szacunek wobec głowy państwa. Przewodnik zawiera też rozdział poświęcony kanadyjskiej armii, jej roli w obu Wojnach Światowych, a także zachęca do zapoznania się z historią wojskowości kraju.
Książka będzie dostępna w internecie, a także rozdawana przez kontrolerów, witających zazwyczaj imigrantów na lotniskach.
Źródło: National Post
MM