Ruch Narodowy

Żydzi przyznają się do klęski petycji przeciwko prof. Jasiewiczowi

Forum Żydów Polskich przyznaje, że petycja przeciwko prof. Krzysztofowi Jasiewiczowi z Polskiej Akademii Nauk, poniosła klęskę. Forum krytykuje przygotowanie inicjatywy przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich napisał na stronie internetowej, że petycja zwolenników tez postawionych przez naukowca, przyciągnęła dużo więcej osób niż inicjatywa środowisk żydowskich, chcąca zamknąć usta niepokornemu historykowi. Autor kojarzonego ze środowiskami centroprawicy FŻP, zauważył także, iż spora część komentarzy pod petycją Centrum, miała charakter solidarnościowy z prof. Jasiewiczem. Jędrzejewski poucza Centrum Badań nad Zagładą Żydów, że protesty w przestrzeni internetowej „mobilizują antysemitów”, dlatego należy wybrać narzędzia które nie „dadzą im wygrać”.
Liczba antysemickich radykałów ma się zmniejszać, ale w rezultacie takich akcji zwiększa się, gdyż mają oni okazję wykazać się sukcesem. A nic tak nie przyciąga nowych zwolenników do jakiejkolwiek ideologii, jak sukces – alarmuje publicysta FŻP. Dodatkowo wręcz otwarcie zachęca on, do podejmowania akcji w których adwersarze nie będą mogli dojść do głosu i po prostu wygrać.
Warto przypomnieć, że prof. Krzysztof Jasiewicz na łamach „Focus Historia Extra”, postawił kilka niepoprawnych tez, odnoszących się do relacji polsko-żydowskich oraz Holocaustu. Spotkało się to z szybką reakcją środowisk żydowskich, na czele z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Pod petycją lobbującą na rzecz zamknięcia ust naukowcowi, podpisali się m.in. Władysław Bartoszewski, Grzegorz Gauden, Jarosław Kurski z „Gazety Wyborczej” czy naczelny „Tygodnika Powszechnego” Piotr Mucharski.
Źródło: Forum Żydów Polskich
MM